oto amfi kondansatörü devresi

merhaba arkadaşlar bende oto amfilerde kullanılan bir kondansatör var fakat bilmek istedigim şey bu kondansatörün üzerinde ki devre ne devresi olarak geçiyor yani kocaman kondanasatör de kullanoılan devre ne devresi

resim eklerseniz daha açıklayıcı olurdu bazılarında voltmetre voltaj göstergesi bulunuyor sanırım.

Genellikle en büyük kondansatörler mikrofadad kapasitesi büyükçe olan amfi çıkış katındadır. Bu bahsettiğiniz amfi çıkış katında olabilir, preamfidekiler nispeten daha küçük olur, ancak redresörde yani 220 vac'den dc. ye amfi girişi yapılan ve amfiyi besleyen besleme katında blok kondansatörü (Filitre amaçlı) kastetmiş de olabilirsiniz, bir resim çekip koyarsanız bu kesin söylenebilir. Kolay gelsin.

2.JPG
Genellikle en büyük kondansatörler mikrofadad kapasitesi büyükçe olan amfi çıkış katındadır. Bu bahsettiğiniz amfi çıkış katında olabilir, preamfidekiler nispeten daha küçük olur, ancak redresörde yani 220 vac'den dc. ye amfi girişi yapılan ve amfiyi besleyen besleme katında blok kondansatörü (Filitre amaçlı) kastetmiş de olabilirsiniz, bir resim çekip koyarsanız bu kesin söylenebilir. Kolay gelsin.
sayın binbaşı yanılmıyorsam hamza aydın arkadaş amfiyi besleyan akü ile amfi arasına bağlanan kondansatörden bahsediyor
1f.jpg

Son düzenleme:

Youtube videoşunu koydum bahsettiğim kondansatör bu goldmaster in CP50 modeli

tamam voltmetre göstergesi var ama bunun çalışması için gereken amper değeri kaç bilgisayar güç kaynağı bağlıyorum çalışmıyor mesela kendim tetikliyorum bu sefer de Powerin kısa devre koruması devreye giriyor ve kapanıyor işte

bu kondansatörü nerede ne amaç için kullanmayı düşünüyorsunuz.imalat amacı oto amfilerde kullanılmak için ve üzerindeki gösterge ise voltajı görmek için tasarlanmış ne yapmak ne amaçla kullanmak istediğinizi yazarmısınız.

Ben normalde araba da kullanıyordum fakat en son bağlantı da ters bağlantı yaptım daha sonra gösterge falan çalışmadı ve uzun süre de ters bağlantılı kaldı sonra da ben evdeki ses sistemine bağlamak istedim yine çalışmadı

gösterge kısmı yüksek ihtimal ters gerilimden dolayı bozulmuştur.üst kapağı açma ihtimaliniz var ise devrenin olduğu kısma ulaşıp kondansatörle ilgili sigorta varmı oraya bakın atmış ise yenisi ile değiştirip tekrar deneyin kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri