oto alarmlar hakkınada yardım!

nazmi74

Üye
Bir arkadaşımdan aldığım kumandası kayıp oto alarmı var. Sadece alıcı kısmı var. Bu alarma kumanda tanıta bilirmiyim? Yapılabiliyorsa nasıl bir yol izlemek gerekir. Alarmın markası genesis. Eski bir alarm.

Alarm cihazının alıcısını açıp içindeki decoder çipinin adını öğren. Bu sana vericide kullanacağın encoder çipinin ne olacağını anlamana yarayacak.

Uğraşırım dersen alıcı çipin bacaklarındaki şifre, lehim var lehim yok şeklinde kodlanıyor.

Aynı şifreyi vericide kullanacağın kodlayıcı çipe de aktaracaksın. Geriye RF frekansını ayarlamak kalır. Genelde 400-450Mhz Mhz civarındadır.

Bence uğraşmaya deymez.

Alarm cihazının alıcısını açıp içindeki decoder çipinin adını öğren. Bu sana vericide kullanacağın encoder çipinin ne olacağını anlamana yarayacak.

Uğraşırım dersen alıcı çipin bacaklarındaki şifre, lehim var lehim yok şeklinde kodlanıyor.

Aynı şifreyi vericide kullanacağın kodlayıcı çipe de aktaracaksın. Geriye RF frekansını ayarlamak kalır. Genelde 400-450Mhz Mhz civarındadır.

Bence uğraşmaya deymez.

Sayın bulzaf,
konuyu biraz acabilirmiyiz. bendeki alarm desi marka. içinde 16F628A kullanılmış ve sadece 1 nolu ayağı boşta.

Bu entegreye göre verici entegresi ne olmalı?

Kodu vericiye şifreyi pic programlar gibimi aktarıyoruz?
Boş vaktimde elektronik ile uğraşıyorum. Vaktim olduğu için uğraşmak istiyorum.
yapabilirsem evde kullanacağım. Arkadaşımda sizin gibi uğraşmaya deymez dedi. Benim niyetim para kazanmak değil, sadece öğrenmek ve çalıştıra bilirsem konuyu herkesle paylaşmak.

PIC kullanılmış ise her kumanda için ayrı bir şifre kullanılmıştır.
Bir kumanda diğer devrede çalışmasın diye.
Maksat öğrenmek ise böyle bir şey ile uğraşmak anlamsız olur.
Pic içindeki programı açıp ona uygun verici programı yazmaya çalışmak
size hiçbirşey kazandırmaz.Zaten yapamazsınız.
standart bir protokol ile yapmış olsa verici devreyi ona göre programlayıp
çeşitli şifreleri sırayla deneyebilirsiniz.ama dediğim gibi böyle bir çalışma anlamsız olur.

merhabalar. desi'nin hangi modeli.. modeli öğrenirseniz yardımcı olabilirim. desi smart'mı-galaxy mi milenyum mu optima mı...??? hangisi daha cok modeli var desi'nin.. siz modeli öğrenin yardımcı olayım. öncelikle hangi ilden yazıyorsunuz???

Alarmın üzerinde desi galaxy yazıyor. Tarif etmek gerekirse ön kısmında alarm bağlantı soketi, merkezi kilit bağlantı soketi, led bağlantısı ve ultrasonik alıcı bağlantısı. Arka kısmında iki adet jampır ve 5 pinli bir soket var. İzmir'den yazıyorum.

Galaxi modellerde

Yeni bir kumanda öğretmek için
-J2 jumper'ını çıkarınız
-Alarm sigortasını söküp 10 san kadar bekleyiniz
-Sigortayı takınız
-Alarm kumandayı algılayıncaya kadar kumandaya basılı tutunuz
-J2 jumper'i yerine takınız

daha fazala bilgi için Desiniz sitesinden kullanım kılavuzunu indirebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri