Oto alarmından ev alarmı yapılır mı?

Ustam zaten kapıya bağlı iç aydınlatma, içte hareket ve darbe tetiği gibi birkaç tetiği bulunuyor. Aslında ev/iş alarmlarındaki bölge tetiği yerine tek tetikle seri ya da birkaç sensörü paralel bağlayıp birden çok alan kontrol edilebilir. Dediğin gibi masada hazırlayıp bağlantıları tespit etmeye çalışacağım. Endişem bir sürü bağlantıdan hatalı bir bağlantı yapıp cihaza zarar vermek. O yüzden çalışma mantığını tam öğrenmem lazım. Mesela dörtlüleri de yakıp söndürdüğü çıkışa bir ikaz ışığı bağlayacağım.

Yaw benim aklımda kalmıyor, zamanında bende uğraştım bunlarla, dükkanın kapısına uyarladım kapı motorunu taktım yerimden kalkmadan kapıyı açıyordum biri alıp gitmiş kumandayı,
madem zarar vermekten çekiniyorsun, kapı sinyal ucuna düşük güçte birşey bağla, 3v led gibi patlarsa led patlasın,

eğer istiyorsan hala rakı bardağıma sehpa taklidi yapan bir adet CENOVA marka CN-A401 model bir adet kayıt cihazı var. iste hemen göndereyim.
@paskomya usta, alarmdan kameraya geçmiş olduk ve de ihtiyaç fazlası cihazını yolladın da, gözünü sevdiğim kargo ücretini bile ödemişsin!? Sağ olasın eksik olma, borcumu artırdın. Eksiklerini tamamlayabilirsem ihtiyacı olan birine hediye edeceğim inşallah. Sen de hayra ortaksın. Sağlıcakla kal.:)

iyilik nedir bilir misin? ihtiyacı olan birine yardım etmektir. ben de var, benim işime yaramıyor, senin de ihtiyacın var. al senin olsun, senin işin görülsün. karşılık istemiyorum hiç bir şekilde. mutlaka bir karşılık ödemek istiyorsan bir çocuğu, bir garibanı sevindir. ben daha mutlu olurum.

iyilik nedir bilir misin? ihtiyacı olan birine yardım etmektir. ben de var, benim işime yaramıyor, senin de ihtiyacın var. al senin olsun, senin işin görülsün. karşılık istemiyorum hiç bir şekilde. mutlaka bir karşılık ödemek istiyorsan bir çocuğu, bir garibanı sevindir. ben daha mutlu olurum.
Eyvallah ustam:)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri