Oto alarmından ev alarmı yapılır mı?

rsimsek

Profesyonel Üye
Merhabalar, görsellerini aşağıda paylaştığım bir arkadaşımın yaklaşık 10 sene önce hediye ettiği ve arabama taktırmayı düşünmediğim alarmı ev alarmına dönüştürebilir miyim diye düşünüyorum? İçini açmadım ama alarmlarda en önemli nokta sirenin sabotaja karşı kendi beslemesinin olmasıdır. Araba alarmlarında böyle bir pil/batarya var mı bilmiyorum. Yoksa sirenin ulaşılamayacak bir konumda saklanması gerekmektedir.
Şimdi bu tür bir oto alarm seti ile tecrübesi olan var mı? Her ne kadar geçen aylarda arkadaşıma Paradox SP4000 kurmuş ve programlamış olsam da oto alarmları konusunda bir bilgim yok. İçindeki kılavuzda yok merkezi kilitli, yok merkezi kilitsiz diye şema var da, kilit tetiği, hareket tetiği ve darbe tetiği yerine kapı manyetiği, hareket sensör tetiği nasıl irtibatlandırılır ya da irtibatlandırılır mı merak ediyorum?

Ekli dosyalar

• A1.jpg
    A1.jpg
    104.5 KB · Görüntüleme: 24
  • A2.jpg
    A2.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 24
  • A3.jpg
    A3.jpg
    73.4 KB · Görüntüleme: 26
  • A4.jpg
    A4.jpg
    124.8 KB · Görüntüleme: 26
  • A5.jpg
    A5.jpg
    102.3 KB · Görüntüleme: 24
oto elektrikciye götür kursun kapı uçlarını yani kapıların sviç uçlarını halletsin bir tane bıraksın, darbe sensörünün ayarı basit zaten, çelik kapıya bi sviç uyarlarsın olay biter

@saftilki ustam, doğrusu alarmcı tuningciler aklıma geldi de elektrikçileri düşünmedim. Sebebi ise trafikte frene basınca geri vites lambalarının yandığını gördüğümde aklıma nedense elektrikçiler geliyor.:rolleyes:

Forumda bu işle iştigal eden, yardım edecek birileri çıkmazsa mecburen dışarıdan anlayan birilerine danışacağım.

@saftilki ustam, doğrusu alarmcı tuningciler aklıma geldi de elektrikçileri düşünmedim. Sebebi ise trafikte frene basınca geri vites lambalarının yandığını gördüğümde aklıma nedense elektrikçiler geliyor.:rolleyes:

Forumda bu işle iştigal eden, yardım edecek birileri çıkmazsa mecburen dışarıdan anlayan birilerine danışacağım.
bilgim olsa dükkan senin

Eyvallah @paskomya usta:)

Eminim ki kamera seti gibi olmayacak ama alternatif çözümler arıyorum. Aynı zamanda amaç elimdeki malzemeyi değerlendirmek. Ayrıca güvenlik kameraları görüntü alarmı sağlayabiliyor. Bunun yanında caydırıcılık açısından mekanik bir siren de olmalı diye düşündüm.

eğer istiyorsan hala rakı bardağıma sehpa taklidi yapan bir adet CENOVA marka CN-A401 model bir adet kayıt cihazı var. iste hemen göndereyim.

kasılmak gibi olmasında bende oto elektrikten yana şanşlıyımdır 2 tane kurt gibi elektrikcim var para göz adamda değiller, ist av yakasındaysan tanıştırırım, ama motorcu bulamadım,
sen şu alarmın şemasını yakın çekim yapıp bidaha at bakalım

@saftilki ustam, cep tel ile ne yaptıysam net çıkmadı, sonunda tarayıcı ile tarattım, yazılar çok ince olunca. Forum yazılımı küçültmezse sanırım okunur.

Ekli dosyalar

• ak1.jpg
    ak1.jpg
    222 KB · Görüntüleme: 11
  • Ak2.jpg
    Ak2.jpg
    208.4 KB · Görüntüleme: 12
Ak2.jpg

soldaki kırmızı ile işaretlediğim kapı tetikleme bilmiyorum sağdaki kırmızı kare içine aldığım muhtemelen juper köprü,
bunu yerde kur önce, en solda kapı kilitli ve açık uçlarına 12v herhangi bir yük bağla şerit led yada park lambası, kapı açıkken alarmı kurmana izin vermez yani kilitleme uçlarına enerji vermez, kapı tetikleme yani svicin çıkışı muhtemelen gnd ile buluşur, eminde değilim sorumlusu sizsiniz :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri