Neutron İp kamera İp Nasıl Bulurum

isci00

Üye
Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum,

İşletmemizde Neutron İp Kameralarımız var ve Neutron Marka NVR kayıt cihazımız bozuldu bozulan kayıt cihazımız poe destekliydi ve kameralımızı tak çalıştır yaparak otomatik ipsini bularak çalıştırıyordu.Yeni gelen kayıt cihazı Tek kanallı olup Network kanalı var ve poe switch üzerinden kameraları poe switche takıp switchden de kayıt cihazına bağladığım zaman kameraları bulmuyor.Benim sizden ricam ben kameraların ipsini pc üzerinden yani kamerayı poe switche bağlayıp poe den bilgisayarıma bağladıktan sonra ip kameranın ipsini nasıl bulup değiştirebilirim lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Kayıt cihazında bulmamasının nedeni kameraların ipsi farklı bir yapıda olduğu için bulmadığını düşünüyorum değiştirebilirsem eğer çalıştırabileceğime inanıyorum.Lütfen hangi program vasıtasıyla bilgisayarıma bğalayıp iplerini bulup nasıl değiştirecebiliceğimi öğrenmek istiyorum.Gerekli bilgileri isterseniz size yine verebilirim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler diliyorum.

Öncelikle onvif device manager uygulamasını deneyebilirsiniz.

poe switch ile kamera bloğu farklı olabilir. Switch ip adresine göre kameralarını ayarla yada kameraları otomatik yap. veya iptool programlarından yararlan

Moderatör tarafında düzenlendi:
poe switch ile kamera bloğu farklı olabilir. Switch ip adresine göre kameralarını ayarla yada kameraları otomatik yap. veya iptool programlarından yararlan
Kayıt cihazından kameraların ip almasını otomatik yap

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kayıt cihazından kameraların ip almasını otomatik yap
BİRÇOK KAYIT CİHAZI ÜZERİNDEN KAMERA MENÜSÜNE GİRİŞ YAPILMAZ.KAMERANIN ARAYÜZÜNE PC DEN ULAŞIP OTOMATİK YAPILABİLİR. KAYIT CİHAZI ÜZERİNDEN SADECE İP ADRESİ VEYA BLOK DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

BİRÇOK KAYIT CİHAZI ÜZERİNDEN KAMERA MENÜSÜNE GİRİŞ YAPILMAZ.KAMERANIN ARAYÜZÜNE PC DEN ULAŞIP OTOMATİK YAPILABİLİR. KAYIT CİHAZI ÜZERİNDEN SADECE İP ADRESİ VEYA BLOK DEĞİŞTİRİLEBİLİR.
Tumu buyuk harfle baslik ve mesaj yazmak yasaktır, ayrica onceki mesajinizdaki gibi mesaj yazmayiniz.

Öncelikle ip scan programları ile ip bloklarını tarayıp kameraları bulunuz. Nvr cihazınıza verdiğiniz ipiyi pc ye verip bulduğunuz kamera iplerine ping atınız. Atıyor ise cihaz ayaları üzerinden kamera ayarları vb. kategori altında kamera ekleme kısmından kamerayı ekleyiniz.

2. Senaryo ilk cihazda kameralar şifrelenmiştir. Sıfırlamanız gerekebilir. Dediğim şekilde deneyiniz olmaz ise bildirin farklı şekilde yardımcı olamaya çalırız.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri