NarcoMen

Üye
Merhaba iyi forumlar , Yapacağımız bir Ip Kamera projesinde fotoğraflarda göründüğü üzere hem uydu görünümü hem de çizim yer almaktadır. Site içerisinde kazılarak ilerlemek çok mümkün değil,site çevresinde aydınlatma elektriği var,kablosuz aktarım için acces point ya da poe yerleşimi fikirleriniz ne olur üstadlarım. Kameralar 1 numaralı binada nvr'a taşınacak, acces point çatılarda konumlandırılabilir marka olarak Tp-link cpe610 5ghz modeli önerisi aldım kullanan var mıdır değerlendirmeniz nasıl olur ?(çekim meafesi vs.) Saha panosu poe ve acces point yerleşimlerinde fikirlerinizi almak isterim, çizim üzerinden değerlendirebilirseniz çok değerli olur şimdiden fikrinize sağlık.
Proje çizim.jpg

Proje 455 Uydu.png

Merhabalar.
İp sistem çalışmıyorum fikir önerisi vermem doğru olmaz daha iyi bilen üstadlarım yardımcı olurlar.
Ama cpe 610 kullandım kesinlikle tavsiye ederim.
Bu konuda tplink gerçekten harika.
Söz konusu cihazla 11 Mbps hızındaki interneti 2 km öteye taşıdım yine hız 11 Mbps oldu.

IP sistemde kablosuz güvenlik kamerası döşemiştik ve hiç bir sorunla karşılaşmadık. yeter ki acces amcalar bir birini görsün.

Merhabalar.
İp sistem çalışmıyorum fikir önerisi vermem doğru olmaz daha iyi bilen üstadlarım yardımcı olurlar.
Ama cpe 610 kullandım kesinlikle tavsiye ederim.
Bu konuda tplink gerçekten harika.
Söz konusu cihazla 11 Mbps hızındaki interneti 2 km öteye taşıdım yine hız 11 Mbps oldu.
Teşekkür ederim cevabınız için
IP sistemde kablosuz güvenlik kamerası döşemiştik ve hiç bir sorunla karşılaşmadık. yeter ki acces amcalar bir birini görsün.
Peki Üstadım kurulum şeması hakkında düşünceniz nedir öğrenebilir miyim. Projedeki cihazlar için nasıl bir teknik kullanabiliriz sahada kaç access point gerekir sizce üst orta ve alt taraftaki kameraları 8li poelerde toplayıp her birini access pointe girip 1 numarada tek bir access pointe yönlendirebilir miyiz detaylandırırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim cevabınız için

Peki Üstadım kurulum şeması hakkında düşünceniz nedir öğrenebilir miyim. Projedeki cihazlar için nasıl bir teknik kullanabiliriz sahada kaç access point gerekir sizce üst orta ve alt taraftaki kameraları 8li poelerde toplayıp her birini access pointe girip 1 numarada tek bir access pointe yönlendirebilir miyiz detaylandırırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
o işler beni aşıyor, genç bir oğlum tesisatı planladı. ben değil. şimdi acces amcaların kapasitesini tam bilmiyorum ama fabrikada yan tesis tamamen kablosuz bağlantıydı. accse amcalar birbirini görüyordu ve aynı zamanda kablosuz telefon da kurduk. özel sitedekiler sadece bir birini görüyordu. accesler bir biribi görsün yeter. istediğin kadar IP tayin ediyorsun bir biriyle çalışmasın yeter (acces kapasitesi dahilinde) burada ana cihazın kapasitesi önemli istersen 100 kamera bağla. biz 4X8= 32 kamera üzerine çalıştık fabrikada.

Ufak öneriler de bulunayım, Acceslere yakın mutlaka güçlü bir paratoneriniz olsun. Ve Kameraları dış internete ayıracaksanız bunu akıllı siviçlerle yapın. Aksi halde aptal siviçler internet ağınız çok kalabalıklaştıracaktır. İmkanınız varsa accesleri internete bağlamayın. Kapalı devre kullanmaya özen gösterin. İnternete çıkacaksa sadece kayıt cihazını çıkarın derim. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri