Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Ben HES doğaya zarar vermez demedim ki elbette verir fakat nükleer boyutta olmaz en azından. Son kurduğunuz cümleye katılıyorum...

Nükleer santral teknolojisi,yapımı,hammaddesi Türk bilim insanı ve malzemeleri tarafından yapılır ise ve atıkları yok etme teknolojisi yine milli beyinler tarafından yapılır ise ve bukadar ise den sonra aklıbaşında yerde olursa itirazım yok.

" o zaman yıkılacak diye köprü de yapmayalım"

" o zaman evinize aygaz tüpü de almayın"

Bunları söyleyebilecek bilgi birikim ve zeka seviyesinde insanlar tarafından yaptırılacak nükleer santralden korkulmaz da neden korkulur.

" o zaman yıkılacak diye köprü de yapmayalım"

" o zaman evinize aygaz tüpü de almayın"

Bunları söyleyebilecek bilgi birikim ve zeka seviyesinde insanlar tarafından yaptırılacak nükleer santralden korkulmaz da neden korkulur.

Sayın Cem,
Hayat zaten risklerden ibarettir. Siz korkmağa devam edin ve kabuğunuza çekilin. Uçağa binmeyin, düşebilir. Trafiğe çıkmayın, kaza riski var, hatta evden adımınızı atmayın mazallah ayağınız takılıp düşersiniz.
Japonya nükleer bombanın kullanıldığı tek ülkedir ve yüzbinlerce vatandaşını kurban vermiştir nükleer bombaya. Buna rağmen 50-60 nükleer santralleri var.
Sizin gibi korkak beyinler yüzünden bu ülke geri kalmış ve 80 yıldır Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşamamıştır.
Ama artık devir değişti. Türkiye'de bu teknolojik atılımları yapacak irade vardır. O santraller yapılacak ve siz de oradan üretilen elektriği kullanmaya devam edeceksiniz.
İyisimi siz alıp elinize nükleer karşıtı pankartlarınızı, çıkın meydanlara, anlatın halka derdinizi. Sizi dinleyen varsa tabi....

Enerji türlerini çeşitlendirilmesi açısından Nükleer enerjinin gerekliliğine inanıyorum. Fakat bu santraller Şaibeli Rusya tarafından değil, tecrübeli Fransız yada Japon firmaları tarafından yapılmalı, sözleşmeye Türk personel için ciddi eğitimler ve teknoloji transfer ilave edilmeli, tabiki Fay hattında olan Akkuyu'da yapılmamalı.

Sayın Cem,
Hayat zaten risklerden ibarettir. Siz korkmağa devam edin ve kabuğunuza çekilin. Uçağa binmeyin, düşebilir. Trafiğe çıkmayın, kaza riski var, hatta evden adımınızı atmayın mazallah ayağınız takılıp düşersiniz.
Japonya nükleer bombanın kullanıldığı tek ülkedir ve yüzbinlerce vatandaşını kurban vermiştir nükleer bombaya. Buna rağmen 50-60 nükleer santralleri var.
Sizin gibi korkak beyinler yüzünden bu ülke geri kalmış ve 80 yıldır Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşamamıştır.
Ama artık devir değişti. Türkiye'de bu teknolojik atılımları yapacak irade vardır. O santraller yapılacak ve siz de oradan üretilen elektriği kullanmaya devam edeceksiniz.
İyisimi siz alıp elinize nükleer karşıtı pankartlarınızı, çıkın meydanlara, anlatın halka derdinizi. Sizi dinleyen varsa tabi....

Bu ülke geri kalmıştır ve bu ülke yıllardır benim gibi korkak beyinler tarafından değil sizin gibi demagoglar demokrasiden nasip almamış despot sığ zihniyetler tarafından yönetilmiştir. Sizle muhatap olmadım ve olmamayı arzularım bana şahsi cevap yazmayın.

Niye alınıyorsunuz ki? Gerçekler canınızı mı acıtıyor? İsterseniz demagogluk ve despotluk konusunda hemen bir anket düzenleyelim. Gerçek demagog ortaya çıksın. Ayrıca tarzınız da demokrasiden ne kadar nasiplendiğinizi gösteriyor. Ve bu da benim sizi muhatap alan son yazımdır.
Saygılar...

Arkadaşlar nükleer enerji cok riskli.Yakın tarihimizde bir çernobil olayı yasadık.Bugün japonya gibi bir teknoloji devinin neler yaşadığını görüyoruz.Japonya enerji bakanı santraldeki radyasyonun saatte 400 milisievert e ulaştığını acıkladı.Uzmanlar bir insanın doğadan bir yıl içinde 2-3 milisievert dozunda radyasyon aldığını belirtiyorlar.Aslında sonuç ortada.Unutmayalım ki sağlık olursa her şey olur

Bu ülke geri kalmıştır ve bu ülke yıllardır benim gibi korkak beyinler tarafından değil sizin gibi demagoglar demokrasiden nasip almamış despot sığ zihniyetler tarafından yönetilmiştir. Sizle muhatap olmadım ve olmamayı arzularım bana şahsi cevap yazmayın.

Arkadaşlar mesajımdaki agresif üsluptan dolayı özür dilerim .

Bizler mühendisiz, teknisyeniz fen adamıyız, bilim insanıyız. Ortada da tüm dünya tarafından tartışılan bir konu var. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada bu enerji türüne yönelik insanların her bilgi seviyesinde farklı düşünceleri var.

Böylesine bir konuyu biz de bilimsel düşünceye uygun olarak ve bilimsel tartışma yöntemleriyle tartışmalıyız. Fikirleri tartışmalıyız. Söyleyenleri, hele hele tanımadığımız insanları yaftalamadan, suçlamadan, alaylı dille yapılacak bir tartışma olmamalı. Bahsettiğim despotluk budur. Görüşlerinize değer vermiyorum, kimse de vermez, marjinalsiniz çıkın anlatın kim dinleyecek sizi derseniz, muhatabınızı ülkenin geri kalma suçlusu olarak gösterirseniz o halde tüm bahsettiğim niteliklerin dışında bir tartışma ortamı yaratılır.

bir mesaja sayın diye başlayıp, saygılar diye bitirince maalesef gerekli saygı kuralları dahilinde olmasına yeterli gelmiyor.

Nükleer enerji çağ dışı kalmış ilkel toplumların kullanacağı bir enerji üretim yöntemidir artık avrupada terk ediliyor son olaylardan sonra yeni Nükleer santral yapılmasını beklemek saflık olur Rus teknolojisi çokta iyi sayılmaz Japon teknolojisininde durumu ortada... Türkiye'de yapılacak olan kesinlikle Avrupa'da yaşanan en büyük Nükleer kazasına yol açacaktır... Termik santralin atık külünden radyasyon kapmayı beceren millet Nükleerr santrali patlatmaz mı? siz bunu nifus planlamasında etken olarak görürseniz çok etkili olacaktır...

Forum istatistikleri

Konular
128,445
Kullanıcılar
450,381
Son üye
sedobaki

Yeni konular

Geri