Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Hocam yapma Greenpeace mi tarafsız kaynak? Buna kargalar bile güler....

asıl nükleer enerji sektörünün kuklası olarak kullanılan taraflı rapor hazırlayan Türkiye Atom enerjisi kurumu...

Bak benim gönderdiğim linki incelememişsin anlaşılan. İnşa halindeki nükleer santraller kolonunda (1) dip notunu göreceksin. Bu dip not bu verinin Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'ndan alındığını gösteriyor ve 61 adet (2010 rakamlarına göre) santralin inşa halinde olduğunu gösteriyor. Ve sen buna taraflı diyorsan söyleyecek birşey yok. TAEK'in nükleer enerji sektörünün kuklası olduğunu söylerken kendinizin hangi lobiler tarafından kullanıldığınızı hiç düşündünüz mü?
Neyse daha fazla uzatmanın anlamı yok. Hangi verilerin tarafsız olduğu yorumunu bu konuyu takip edenlerin takdirine bırakıyorum.

bence nükleer santral kurulsun. Çünkü nükleer santral ayını zamanda elektrik üretmek değildir sağlık biyokimya alanındada ilerlemeninin ön adımıdır bence .Nükleer teknolojisi olmayan bir ülke bu yüzyılda ilerlemesi çok zor, bir örnek dahi yok bence

Ben enerjinin faturası altında ezildikten sonra nasıl üretildiğinin bir önemi kalmıyor bence, hadi arada nükleeri de olsun.

gerekli önemler alınırsa ülkemize çok yararlı olur diye düşünüyorum

insanlar uyanmaya başladı o nükleer santralleri birilerini zengin etmek için yapıldığını biliyor ve bombaların yapılmasını istemiyorlar...

Kurulmalıydı çoktan ancak geç kalındı,nükleer enerjide sona gelinirken yıldan yıla hala tartışıyoruz kuralım mı diye ki Elektrik Müh öğrencisiyim,sınıfımda karşı olanların hemen hepsinin tek gerekçsi var: biz beceremeyiz
çok yazık !

Kurulmalıydı çoktan ancak geç kalındı,nükleer enerjide sona gelinirken yıldan yıla hala tartışıyoruz kuralım mı diye ki Elektrik Müh öğrencisiyim,sınıfımda karşı olanların hemen hepsinin tek gerekçsi var: biz beceremeyiz
çok yazık !

fay hattına yapılan santral başka birde durduğu yerde radyasyon yayması başka hikaye tabiki karşı çıkacağız... NÜKLEER ÖLÜME HAYIR!...

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri