nötrde faz var

cillop2006

Üye
arkadaşlar geçenlerde bir bnezin istasyonuna arıza var die gecen in bir yarısı gittim fazlara baktım 2 faz var ve 3. fazda nötr nötr olacak yerdede faz var çıktım seksiyonelin sigortalarını atım yeniden sardım yine aynı arıza ertesi gün idaş geldi ve halletti ne arıza olabilir

normalde nötrde faz olması nötrün kopuk olmasından kaynaklanır.faz yük üzerinden dolaşır siz nötr ucunda yük üzerinden gelen fazı görürsünüz.

ferrit arkadasıma katılıyorum.o.g.ki sigortalarla a.g. ki notrün baglantısı yok ancak trafonun a.g. cıkısındakinotr baglantısında problem olabilir

Son düzenleme:
arkadaşlar bu trafonun girişi 3 faz çıkışı 3 faz bi nötr ve nötr yıldız noktasından çıkmıyo mu
çünkü m.y.o 3faz ile bir asenkron motorun yıldız noktasından nötr üretip başka bir monofaze motoru çalıştırmıştım
ve arkadaşla iddalaştık ben diorum yıldız noktasından nötr üretir ve topraklama ile kuvvetlendirilir

o dior ki trafo nötr üretmez topraklamadan nötr alınır

arada büyük ödül var

acaba:::::(((((

arkadaşlar bu trafonun girişi 3 faz çıkışı 3 faz bi nötr ve nötr yıldız noktasından çıkmıyo mu
çünkü m.y.o 3faz ile bir asenkron motorun yıldız noktasından nötr üretip başka bir monofaze motoru çalıştırmıştım
ve arkadaşla iddalaştık ben diorum yıldız noktasından nötr üretir ve topraklama ile kuvvetlendirilir

o dior ki trafo nötr üretmez topraklamadan nötr alınır

arada büyük ödül var

acaba:::::(((((

moturun yıldız noktasında nötr vardır.trafoların yıldız bağlantı uçlarında nötr vardır.çünkü ben fren balatalı motor kullanırken fazı bi u ucundan nötrde yıldız moktasından alıp o şekilde çalıştırıyordum vede sorunsuz çalışıyordu.ve şimdiki çalıştığım yerdeki fabrikanın trafosu yıldız bağlı nötr yıldız noktasından alınıyor +topraklama nötre bağlı. biraz uzun oldu galiba :) iddaya girebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,232
Son üye
burak.s

Yeni konular

Geri