Multimetre çalışıyor ölçüm yapmıyor yardım!

Alkali01

Üye
MERHABA, ARKADAŞLAR MULTİMETRE ÇALIŞIYOR AMA ÖLÇÜM YAPMIYOR KONTAKTÖR TELLERİ DOĞRU YERDE PİLİNİ DE DEĞİŞTİRDİM SADECE OHM VE BUZZER ÇALIŞIYOR DİĞERLERİNİ 0 OLARAK GÖSTERİYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİR VERİRSE SEVİNİRİM MODELİ VC9805...

Under Ground

Profesyonel Üye
MERHABA, ARKADAŞLAR MULTİMETRE ÇALIŞIYOR AMA ÖLÇÜM YAPMIYOR KONTAKTÖR TELLERİ DOĞRU YERDE PİLİNİ DE DEĞİŞTİRDİM SADECE OHM VE BUZZER ÇALIŞIYOR DİĞERLERİNİ 0 OLARAK GÖSTERİYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİR VERİRSE SEVİNİRİM MODELİ VC9805...
Döner kadranin altıni kontrol edin cihazı söküp. Mesajlar forumda küçük harfle ve imla kurallarına uyarak yazılır ayrıca. .

Konu Sah
Alkali01

Alkali01

Üye
başlığı küçük harfle içeriği büyük yazmışım farkında değilim dikkat ederm. ben de eski üyeyim. multimetreyi söktüm ve arızalı komponent aradım şematikten de kontrol ettim yine aynı. anlayamıyorum nerde hata ?
imla kurallarına uymaya çalıştığımı ilk mesajda 'merhaba' dan sonra virgül koyarak gösterdiğimi düşünüyorum !
ayrıca kitap yazmıyoruz, elektronik başlığı altında, sorunumuza çözüm arıyoruz !!

Son düzenleme:

Under Ground

Profesyonel Üye
başlığı küçük harfle içeriği büyük yazmışım farkında değilim dikkat ederm. ben de eski üyeyim. multimetreyi söktüm ve arızalı komponent aradım şematikten de kontrol ettim yine aynı. anlayamıyorum nerde hata ?
imla kurallarına uymaya çalıştığımı ilk mesajda 'merhaba' dan sonra virgül koyarak gösterdiğimi düşünüyorum !
ayrıca kitap yazmıyoruz, elektronik başlığı altında, sorunumuza çözüm arıyoruz !!
Allah kolaylık versin o zaman. İnşallah derdinize derman bulursunuz.

arkaplan

Profesyonel Üye
Şemanın ve arızalı cihazın net fotolarını yayınlayın ki elektronikci arkadaşlar yardımcı olabilsinler diyeceğim ama ?

Son düzenleme:
Konu Sah
Alkali01

Alkali01

Üye
Allah kolaylık versin o zaman. İnşallah derdinize derman bulursunuz.
kardeşim, biraz agresif cevap verdim sana kusuruma bakma inşaallah her şey bozulup duruyor aksi ve ters gidiyor gerginim, afedersin...
Şemanın ve arızalı cihazın net fotolarını yayınlayın ki elektronikci arkadaşlar yardımcı olabilsinler diyeceğim ama ?
akşama inşaallah fotoğraflarını atarım. ben de elektronikciyim fakat multimetrede yolunda gitmeyen şeyi bir türlü bulamıyorum.

kesmez

Profesyonel Üye
https://www.eserviceinfo.com/preview.php?fileid=66019&mode=direct&ext=gif
1653487813082.png

V-ohm girişinden başlayarak elemanların sağlamlığınıölçün.

Konu Sah
Alkali01

Alkali01

Üye
teşekkür ederim cevap için. bendeki şema da bu üzerindeki komponentleri ölçmüştüm sorun çıkmayınca kafam karıştı eeprom da yok bunda. ohm kademeleri ve buzzer doğru çalıştığına göre 7106 chip te sorun yoktur sanırım ne dersiniz ?

serkan_48

Profesyonel Üye
Parçalarda sorun yok ise orta komutator kontaklarinda sorun olabilir söküp takarken yerini karıştırmış olabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
121,364
Kullanıcılar
436,866
Son üye
Erdemsahins

Yeni konular