Multimetre çalışıyor ölçüm yapmıyor yardım!

Alkali01

Üye
MERHABA, ARKADAŞLAR MULTİMETRE ÇALIŞIYOR AMA ÖLÇÜM YAPMIYOR KONTAKTÖR TELLERİ DOĞRU YERDE PİLİNİ DE DEĞİŞTİRDİM SADECE OHM VE BUZZER ÇALIŞIYOR DİĞERLERİNİ 0 OLARAK GÖSTERİYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİR VERİRSE SEVİNİRİM MODELİ VC9805...

MERHABA, ARKADAŞLAR MULTİMETRE ÇALIŞIYOR AMA ÖLÇÜM YAPMIYOR KONTAKTÖR TELLERİ DOĞRU YERDE PİLİNİ DE DEĞİŞTİRDİM SADECE OHM VE BUZZER ÇALIŞIYOR DİĞERLERİNİ 0 OLARAK GÖSTERİYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİR VERİRSE SEVİNİRİM MODELİ VC9805...
Döner kadranin altıni kontrol edin cihazı söküp. Mesajlar forumda küçük harfle ve imla kurallarına uyarak yazılır ayrıca. .

başlığı küçük harfle içeriği büyük yazmışım farkında değilim dikkat ederm. ben de eski üyeyim. multimetreyi söktüm ve arızalı komponent aradım şematikten de kontrol ettim yine aynı. anlayamıyorum nerde hata ?
imla kurallarına uymaya çalıştığımı ilk mesajda 'merhaba' dan sonra virgül koyarak gösterdiğimi düşünüyorum !
ayrıca kitap yazmıyoruz, elektronik başlığı altında, sorunumuza çözüm arıyoruz !!

Son düzenleme:
başlığı küçük harfle içeriği büyük yazmışım farkında değilim dikkat ederm. ben de eski üyeyim. multimetreyi söktüm ve arızalı komponent aradım şematikten de kontrol ettim yine aynı. anlayamıyorum nerde hata ?
imla kurallarına uymaya çalıştığımı ilk mesajda 'merhaba' dan sonra virgül koyarak gösterdiğimi düşünüyorum !
ayrıca kitap yazmıyoruz, elektronik başlığı altında, sorunumuza çözüm arıyoruz !!
Allah kolaylık versin o zaman. İnşallah derdinize derman bulursunuz.

Şemanın ve arızalı cihazın net fotolarını yayınlayın ki elektronikci arkadaşlar yardımcı olabilsinler diyeceğim ama ?

Son düzenleme:
Allah kolaylık versin o zaman. İnşallah derdinize derman bulursunuz.
kardeşim, biraz agresif cevap verdim sana kusuruma bakma inşaallah her şey bozulup duruyor aksi ve ters gidiyor gerginim, afedersin...
Şemanın ve arızalı cihazın net fotolarını yayınlayın ki elektronikci arkadaşlar yardımcı olabilsinler diyeceğim ama ?
akşama inşaallah fotoğraflarını atarım. ben de elektronikciyim fakat multimetrede yolunda gitmeyen şeyi bir türlü bulamıyorum.

https://www.eserviceinfo.com/preview.php?fileid=66019&mode=direct&ext=gif
1653487813082.png

V-ohm girişinden başlayarak elemanların sağlamlığınıölçün.

teşekkür ederim cevap için. bendeki şema da bu üzerindeki komponentleri ölçmüştüm sorun çıkmayınca kafam karıştı eeprom da yok bunda. ohm kademeleri ve buzzer doğru çalıştığına göre 7106 chip te sorun yoktur sanırım ne dersiniz ?

Parçalarda sorun yok ise orta komutator kontaklarinda sorun olabilir söküp takarken yerini karıştırmış olabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri