MPLAB ile ilgili bir soru

engin0808

Üye
Slm ben mplab ile bir proje açıp template dosyası .asm dosyası fln eklediğimde ve üzerinde işlem yaptığımda sorun yok fakat farklı bir proje açıp tekrar o dosyaları ekleyince yeni asm dosyası yerine işlem yapılmış olanı geliyor. yani bir değişiklik yaptığımda hepsi değişiyo çok sinir bozucu. bunu nasıl önlerim?

Merhaba
Sorunuzu tam olarak anlayamadım ama ben asm yazılımlarını her seferinde değişik isimler altında belli klasörler altında kaydediyorum ve hangi dosyayı istersem aynen geliyor.Dosya adlarında "ı" "i" "ü" "ç" "ö" "ş" "ğ" harflerini kullanmamaya özen gösteriyorum.

bende aynı şekilde farklı isimde ve farklı klasöre kayıt ediyorum ancak hazır .M klasörünü ekliyorum ve doğal olarak kodları oraya yazıyorum. ama böyle yapınca diğer proje de son yazdığıma dönüyor SAVE AS yapsam da sonuç değişmiyor...

Aslında kolay yolu var.
Önceden hazırlanmış olan asm dosyasını yeni açtığın bir projeye eklemeden önce;
O asm dosyasını, yeni açtığın projenin dizinine kopyala/yapıştır.
Ondan sonra MPLAB'da, yeni açtığın proje dizinindeki asm dosyasını ekle.
Umarım, dediklerini doğru anlamışımdır...

pic project wizart yapınca kendi .asm .lkr dosyalarını ekliyoruz ozaman .asm yi eklemeden kendim asm dosyası açıp oraya copy paste yapıcam diyorsun. peki kendimiz yeni .asm dosyası nasıl açıcaz

pic project wizart yapınca kendi .asm .lkr dosyalarını ekliyoruz ozaman .asm yi eklemeden kendim asm dosyası açıp oraya copy paste yapıcam diyorsun. peki kendimiz yeni .asm dosyası nasıl açıcaz

Projen açık iken File > New ile yeni bir asm dosyası oluşturacaksın.
Sonra da oluşturduğun o asm dosyasını, projeyi açtığın klasöre kaydedeceksin.
asm dosyasını kaydettikten sonra da projene ekleyeceksin...

file > new ile united adında bir dosya geliyo :S

Tamam işte.
O dosyayı File > Save deyip farklı bir isimle projenin olduğu dizine kaydedeceksin.
Daha sonra da o asm dosyasını projene ekleyeceksin Source File olarak.
Sonrasında, o asm dosyasına yazabilirsin kodlarını...

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri