Motosiklet akü sorunu

Arkadaşlar merhaba cg 125 motosikletime 6ay önce yiğit akü aldım(6.5) amper akünün marş gücü iyi ama kontağı açtığımda parkları bile yakamıyorum yanıyoda zor yanıyo ve led zenon denilen lamba boştayken uzun kısa yapmıyor voltaj 10.6 ya düşüyor 20 saniye yandıktan sonra ama marş gücü süper arkadaşta aynı motor var aynı led zenon yarım saat yanıyo hala uzun kısa yanıyo benim aküdenmi kaynaklanıyor.

sigorta tam temas etmiyor olabilir. temizleyip yeniden tak.
aküde bayat olabilir yazın marşta sorun olmayabilir.

Arkadaşlar merhaba cg 125 motosikletime 6ay önce yiğit akü aldım(6.5) amper akünün marş gücü iyi ama kontağı açtığımda parkları bile yakamıyorum yanıyoda zor yanıyo ve led zenon denilen lamba boştayken uzun kısa yapmıyor voltaj 10.6 ya düşüyor 20 saniye yandıktan sonra ama marş gücü süper arkadaşta aynı motor var aynı led zenon yarım saat yanıyo hala uzun kısa yanıyo benim aküdenmi kaynaklanıyor.

Bir aku 10.6 volt ise bitmiş demektir.

Bu aku marş basıyor ise lambalar yanmıyor ise lamba devresinde sorun vardır. Lambaya giden kablolar ince ve gerilim dusumu meydana geliyor olabilir. Kablolarinizi daha kalın kablo il değiştirin ek yerlerini yenileyin. Kontrol edin.

Arkadaşlar sorun motorun şase kablosu tek olması bende ikinci bir şase çekince problem düzeldi. Ama yigit aküde iş yok sehire varïp geliyoz köye 10 dakika yakıyo ısıkları sonra gene zayıflama oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri