motorun dönüş yönünün değiştirilmesi

arkadaşım aynı konuyu iki ayrı yere açmışsın. buna ne gerek var, bi yerde açsan cevap verilir mutlaka. diğer bölümde şemayı yolladım ikiside aynı şema biri cofasoda diğeride ekts de çizildi. birini açabiliyusan sorun yok.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın Lazermt arkadaşım üşenmedim çizdim umarım işini görür. Bir kez starta basman yeterli, sürekli olarak ileri geri çalışır. Stopta iken enerji olmaz kontaklarda. Çizebileceğim en basit şekle indirdim gecenin bu vakti. İnş. işine yarar. Sana hayırlı işler.
(orhangnc)

Ekli dosyalar

• kapı.pdf
    6.7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Not : animasyonda denedim sorunsuz çalışıyor.
Motor kumandası için devre istersen ileri-geri devre resmini de veriyorum.

Ekli dosyalar

• D.C. motor ileri-geri.pdf
    8.9 KB · Görüntüleme: 35
denedin mi kardeş??

devre için yardımcı olan tüm arkadaşalara çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz .devre işimi gördü. ayrıca iki yerde aynı konuyu açmışım acemiliğime geldi özür dilerim.

arkadaşlar bence o kadar masrafa gerek olmadan bir flaşör röle ile hem ileri hem geri hemde istediğin zaman kadar motoru çalıştırırsın.bilmem yanlışmıyım. saygılarımla.

arkadaşlar bence o kadar masrafa gerek olmadan bir flaşör röle ile hem ileri hem geri hemde istediğin zaman kadar motoru çalıştırırsın.bilmem yanlışmıyım. saygılarımla.

Flaşör Röle ile şartsız sağ-sol yapar.
İstenen Sınır Anahtarı ile Şartlı kullanım.

flaşör ile emniyetli olmaz , zamanda hafif oynama olsa sınırı aşar motor sıkışır zorlanır

orge arkadaş devre için çok teşekkür ederim.;)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri