Motor ile kendime vantilatör yaptım adaptörler yanıyor

Peki neden yanmıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Benim anlamadığım şu. Volt ile amper orantılı mı. Yani 3,7v da maksimum çekeceği akım ile 12 v da çekeceği akım farklı mıdır?

Direnç sabit olduğunda gerilim yükseldikçe akımda yükselir. Daha önce akımını ölçmenizi onun için istemiştim düşük gerilimde daha az akım çeker. İsterseniz 12 volt araç aküsüne direk bağlayın kısa sürede motorun yandığını göreceksiniz. Pervane belki daha öncede hasar görebilir.

5 v 100a versem 100a hepsini çekmez mi? Bana çok saçma geliyor. Ne kadar verirsem o kadar emeceğini ve yanacağını düşünüyorum. Dediğinize göre ihtiyacı kadar mı çekiyor?

Voltu siz verirsiniz amperi motor çeker. Gereken güce göre akım değişir. Pervaneyi çıkarırsanız 12 volt adaptörünüz yanmaz.

Peki hangi voltajda ne kadar akım çekeceğini hesaplamanın yolu yok mu? Deneme yanılma ile mi buluyoruz?

Dc motor olduğundan omik direncinden maksimum çekeceği akımları (her gerilimde) bulabilirsiniz.

Aklınıza uydum gittim 5v 3a adaptör buldum aldım. Motor deli gibi dönmeye başladı. Sonra aniden durdu. Motor 70 derece ısınmış. Adaptör de 80 derece falan olmuş. Allahtan adaptör yandı akım kesildi. Bende dediğinizi yaptım diye güvenip serinliyordum. Eğer adaptör yanmasaydı motorum yanacaktı. Bence siz birşey bilmiyorsunuz. Ben gıda mühendisiym. Bu halimle bile diyorum ki ne kadar güç verirssn hepsini çeker. Ve doğru da çıktım. Ben bu motora 1v 10a de versem motor yanar.

Ayrıca akım ölçme işini koca manisada kimse bilmiyor. Dolaşmadığım elektirikçi ve elektronik tamirci kalmadı. Eğer ölçeceğim diyorsan kargo şirketi ile anlaşmam var. Ver adresinizi yollayayım. Yap ölçümünü ödemeli geri kargola. Burada yakan yanlış bilgiler verip milleti kandırmayın. Sizin yüzünüzden bir sürü zaman ve adaptör kaybettim. Yangın bile çıkabilirdi.

Nokia adaptörün erimemesinin tek nedeni aşırı dayanıklı olması. Açık net. Oda 80 derece
Şuan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aklınıza uydum gittim 5v 3a adaptör buldum aldım. Motor deli gibi dönmeye başladı. Sonra aniden durdu. Motor 70 derece ısınmış. Adaptör de 80 derece falan olmuş. Allahtan adaptör yandı akım kesildi. Bende dediğinizi yaptım diye güvenip serinliyordum. Eğer adaptör yanmasaydı motorum yanacaktı. Bence siz birşey bilmiyorsunuz. Ben gıda mühendisiym. Bu halimle bile diyorum ki ne kadar güç verirssn hepsini çeker. Ve doğru da çıktım. Ben bu motora 1v 10a de versem motor yanar.

Ayrıca akım ölçme işini koca manisada kimse bilmiyor. Dolaşmadığım elektirikçi ve elektronik tamirci kalmadı. Eğer ölçeceğim diyorsan kargo şirketi ile anlaşmam var. Ver adresinizi yollayayım. Yap ölçümünü ödemeli geri kargola. Burada yakan yanlış bilgiler verip milleti kandırmayın. Sizin yüzünüzden bir sürü zaman ve adaptör kaybettim. Yangın bile çıkabilirdi.

Bunlar banamı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri