Motor Hız Kontrol cihazları ile direnç sürmek...

Arkadaşlar geçen hafta bu konuyla ilgili deneme yaptım. Maalesef başarılı olamadım. Sürücü ile direnç arasına bir trafo bağladığımda ancak başarılı olabildim. Sanırım motoru sürme şeklimizde bir problem var.

Bu uygulamayı yapan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Kolay Gelsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar geçen hafta bu konuyla ilgili deneme yaptım. Maalesef başarılı olamadım. Sürücü ile direnç arasına bir trafo bağladığımda ancak başarılı olabildim. Sanırım motoru sürme şeklimizde bir problem var.

Bu uygulamayı yapan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Kolay Gelsin.

Öncelikle seçeceğiniz sürücünün gücü direncin gücünü karşılayacak miktarda olmalı. Arada trafo kullanıp sonuç almanız bende böyle bir sanı uyandırdı. Direnç güç hesaplarınızı ve akımı ile sürücünün çıkış akımını karşılaştırmalısınız.
Sürücünün çalışma modu "scalar mod" da olacak(ABB ACS 550 için konuşuyorum, farklı bir marka bu moda farklı bir isim vermiş olabilir). Farlı bir çalışma modunda sonuç alamazsınız!
Şimdilik hatırladığım bunlar. Kontrol yapınıza ilişkin bir şeyler daha yazarsanız, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,124
Son üye
Ekolll

Yeni konular

Geri