Motor Etiketi

x0914667

Üye
Motor etiketi üzerinde yazan
güç değeri eletriksel tüketim gücü mü,
yoksa motor milinden alacağımız mekanik güçmüdür?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motor milindeki güç olması lazım elektriksel gücü etiketdeki köküç,akım,gerilim,kosünüsfi değerlerinin çarpımından elde edersiniz mekanik güç elektriksel güce eşit olmadığı bellidir bu ikisi arasındaki oran verimi ortaya çıkarır

Gerçi araştırıyorum ama;
yukarıda yazılanların hangisi
doğru acaba?

güven bana mekanik güc dür, yani milldeki güc . Fuat bölükbaşı kardeşimiz doğru yazmıştır.

Arkadaşlar;

Görüştüğüm üretici firmalardan
aldığım bilgilere göre etiket üzerindeki yazan
güç değeri elektriksel tüketim değeriymiş.
Mekanik güç motor =verimi*etiket gücü imiş.
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

firmanın ismini alabilirmiyim o zaman onlar standartları bilmiyorlar yada ben bu işi bilmiyorum şaşırdım valla arkadaşım ne diyeyim kendin bilirsin sitedeki uzman arkadaşların yorumunu bekliyorum çünki bu önemli bir mesele arkadaşım etikette yazan değerleri buraya yazarsan sevinirim

Milden alınan gücü NW (NewtonMetre) ile belirtilmiyordu yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Etiketin bir resmi varmı?

Son düzenleme:
Gamak motor'dan aldım.
Okuldaki aldığımız elektrik makinaları
derslerinden hatırladığım bilgilerde
bu konuda idi.

hocam gamak motor sorunuzu tam algılayamadı sanırım allah aşkına yaklaşık 5000 tane motoru devreye aldım örneğin 4 kw motorun etiketindeki akımıxgeriliminixkosünüsfisinixkök üç ile çarpın bakalım 4 kw değerini bulabilirmisiniz lütfen buraya bir şey yazarken yedikere düşünüp bir kere yazın yanlış anlaşılmaya mahal veriyorsunuz bu konuyu burdan öğrenecek insanlara doğru bilgi verin lütfen

Forum istatistikleri

Konular
128,303
Kullanıcılar
450,142
Son üye
efe_2.0s

Yeni konular

Geri