Modifiye Sinüs İnverter

Joe Joler

Üye
Arkadaşlar elimde bir adet 500w modifiye sinüs inverter var ben bu modifiye sinüs inverteri tam sinüs invertere dönüştürmek istiyorum yapılabilir mi yardımcı olun lütfen
İnverterin 12v girişine tam dalga doğrultma devresi bağlasam yani aküden gelen enerjiyi önce tam dalga doğrultma devresine,daha sonra tam dalga doğrultma devresinin çıkışından inverter girişine bağlasam işe yararmı

Son düzenleme:
olmaz arkadaşım o iş o kadar kolay değil. sürücü katını değiştirmen lazım (ana kart ve transistörler uyum sağlayacak mı?) çıkıştan önce salam bir bobin koyman lazım ( ter var mı frekansı tutturabilecek misin) yani astarı yüzünden pahalıya gelir, forumlardaki bilgilerle o iş olmaz. ha yapan var mıdır? vardır kimdir diye birde bu adamın kim olduğuna bakmak lazım. o seviyeye gelmek için kaç fırın ekmek yemek lazım kimbilir? elindeki invertörü sök bir içine bak sonra mastervolt vada victron bir invertör bul sök sadece içine farkı fark edeceksin zaten.

olmaz arkadaşım o iş o kadar kolay değil. sürücü katını değiştirmen lazım (ana kart ve transistörler uyum sağlayacak mı?) çıkıştan önce salam bir bobin koyman lazım ( ter var mı frekansı tutturabilecek misin) yani astarı yüzünden pahalıya gelir, forumlardaki bilgilerle o iş olmaz. ha yapan var mıdır? vardır kimdir diye birde bu adamın kim olduğuna bakmak lazım. o seviyeye gelmek için kaç fırın ekmek yemek lazım kimbilir? elindeki invertörü sök bir içine bak sonra mastervolt vada victron bir invertör bul sök sadece içine farkı fark edeceksin zaten.
Yani hocam anladığım kadarıyla bu osiloskop ekranında modifiye sinüs dalgaları merdiven gibi oluyo ben bu dalga şeklini normal tam dalgaya çevirmek için inverterden pahalıya gelir anladığım kadarıyla

Yani hocam anladığım kadarıyla bu osiloskop ekranında modifiye sinüs dalgaları merdiven gibi oluyo ben bu dalga şeklini normal tam dalgaya çevirmek için inverterden pahalıya gelir anladığım kadarıyla
kesinlikle ve işi yapacak ustalığa sahip değilsen hiç bulaşma. onlarcasını tamir ettim, tam sinüsler bozuldu mu dikiş tutmuyor bir daha, çok çok zor tamiri hele bir de bunların senkronize çalışanları var hayatta tamit olmuyor. eğer youtube ta gördüysen sakın inanma. sen saf sinüsle ne çalıştıracaksın 500 watlık aletle bende 1200 lük var ara sıra elektrik gittiğinde kullanıyorum televizyon modem laptop (pil yok) bana yetiyor. modifiye sinüs

kesinlikle ve işi yapacak ustalığa sahip değilsen hiç bulaşma. onlarcasını tamir ettim, tam sinüsler bozuldu mu dikiş tutmuyor bir daha, çok çok zor tamiri hele bir de bunların senkronize çalışanları var hayatta tamit olmuyor. eğer youtube ta gördüysen sakın inanma. sen saf sinüsle ne çalıştıracaksın 500 watlık aletle bende 1200 lük var ara sıra elektrik gittiğinde kullanıyorum televizyon modem laptop (pil yok) bana yetiyor. modifiye sinüs
Hocam ben arabaya düşünüyorum inverteri yani ufak tefek LED lamba birde laptop ve telefon şarj aletlerini çalıştırsa bana yeterde artar modifiye sinüs işimi görür mü sizce

fazlasıyla iş görür , telefon şarjzını çakmak adaptöründen yap ilk kalkıştı yüksek amper çekiyor ya adaptörü yakarsın ki orjinal ise üzülürsün ve onlar saf sinüs itiyorlar. kaliteli bir tan çakmaklık adaptörü al onlar 5 volt telefon şarjı için iyidir.
https://www.hepsiburada.com/arac-sarji-c-80314029
örnek olarak link verdim kesene uygun olanı seçersin. led içinde led ışıldak kullan ; sana ip ucu eskitip akülü olanlar var hatta hurdacıdan bile alabilirsin, çalışması içinde parçala içine 2 pill oan bir powerbank modifiye et çok karlı olursun. nasıl modifiye ederim dersen sitede çok örnek var. böylece akünün ömrünü uzatırsın. bu arada umarım laptopun bataryası vardır 3 dakika bile şarj tutuyorsa mutlaka o açıkken tak çünkü laptop adaptörleri swiçmod dediğimizde yüksek amperle kalkış yapar invetörü yakarsın. nereden biliyorsun dersen o kadar çok geldi ki tamire sadece bu dediğim basit hatalar yüzün mosfet yakmışlardı. 3000 binlikte su ısıtıcı çalıştırmıslar 1800 wattlık ısıtıcı normalde çalıştırması lazım ama çektiği amperi karşılamadığı için kendini korumaya bile alamadan mosfetleri patlatmıştı. umarım yeteri kadar fikir sahibi olmuşsundur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri