Inverter ile 1/4 hp klima vakum cihazı çalıştırmak

denson

Üye
Merhaba ,
Klima vakum pompasını çakmak çıkışından DC alarak inverter ile çalıştırmak istiyoruz. Fabrika Üretim bandında makineye akü bağlandıktan sonra klima sisteminde vakum yapması için. Bant çıkışında da gaz basılıyor farklı bir cihazla. Günde 10-15 kez vakum yapacak yaklaşık 25 dk. sürüyor işlem. Vakum pompası 1,5 CFM / 3 m3/h beygir gücünde, muhtemelen en fazla1/4 HP güç var. Makinedeki aküler ise 12 V 140Ah 950A
Bunun için bu cihaz uygun mudur, öneri ve yardımlarınız olursa çok sevinirim.

AC Voltaj230V
AC Gerilim Aralığı220-240V AC
AC Regülasyon±10%
Anma Gücü1200W
Güç Dalgalanma2400W
Dalga TürüModifiye Sinüs Dalga
Frekans50/60Hz±3
Yüksüz Akım Çekimi< 0.5A
Verim> 90%
USB5V 2.1A(isteğe baglı)
LED GöstergeYeşil Açık, Kırmızı kapalı veya arızalı
Soğutma FanıÖncelikle AC ile çalışma/sıcaklık kontrolü (isteğe bağlı)
Gerilim Aralığı(12V DC)9.5~16V DC
Gerilim Aralığı(24V DC)19~32V DC
Gerilim Aralığı(48V DC)
DC Bağlantı Elemanı600 mm DC çakmaklık kablo, Akü DC kablosu

Ekli dosyalar

• OGD.pdf
    485.3 KB · Görüntüleme: 0
Tam anlamadım olayı.En azından çakmak girişinden çalışmaz.

çalıştırır ama @peugeot98 ustanın dediği gibi çakmak kablosunu kullanmayınız. 1/4 hp =190 watt yaklaşık, demeraj akımını 3 -4 katı hesaplasak bile invertörün normal değerlerini aşmıyoruz.

@peugeot98 ve @paskomya Usta teşekkür ederim cevaplarınız için, TOMMATECH markadan bilgi ve fiyat istedim bu arada, dediğiniz gibi 12 volt besleme akım değerini düşünerek olacak ısınma dolayısıyla kalın kablo ile direk aküden besleme yapacağım. Model olarak da tam sinüs inverter modeli belirledik.
Peki 12V alacağımız aküler makineye takacağımız sıfır aküler, akülere bir zarar verir mi bu işlem çünkü yaklaşık 30-35 dk sürüyor vakum işlemi. Yoksa bu iş için ayrı bir akü mü bağlamalıyız ?
Tam anlamadım olayı.En azından çakmak girişinden çalışmaz.
Bant çıkışında yapılan klima gaz basma işleminden önce yapılan vakum işlemini ,bantta üretim aşamasında yapmak istiyoruz. Bunun için alınan 220 volt ile çalışan klima vakum cihazını aküden alacağımız 12 voltu inverter kullanarak çalıştırmak istiyoruz. Bant hareket halinde olduğu için direk prizden çalıştırma yapamayız, uzatma kablo da gelip geçen olduğu için ISG açısından uygun değil. Bu işlem için uygun inverter modeli ve akü seçiminde tecrübe ve bilgilerinizden yararlanmak istedim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri