Modifiye sinüs inverter ile universal motor sürme..

Arkadaşlar selam, iyi forumlar dilerim. Yeniyim ve ilk konum.

Hedefim şu;

Akü ile inverteri besleyip universal(çamaşır makinası motoru sürmek) araya da rv20 motor hız sürücü devresi kurmak istiyorum.

Elindeki aküler 40Ah değerinde.
Motorum 500W gücünde
Sorum şu şekilde;

Modifiye sinüs inverter kullanırsam motor zarar görürmü ve 300w inverter kullanmak istiyorum (Motoru tam yükte çalıştırmayacağım)
Veyahut 300W tam sinüsmü kullanmalıyım?

Asıl yapmak istediğim şey elektrikli drift trike tarzında bir bisiklet, şasi, dişli ve diğer aksanlar hazır. Bu konuda takıldım ve sormak istiyorum. Ve şunu da ekleyeyim
Elimde 1000W Modifiye sinüs inverter var (Bozuk) yeni inverter almayıp bunu tamirmi ettirmeliyim.
Teşekkürler.İyi forumlar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1- üniversal çamaşır makinesi motoru dc ile de çalışır (lazım olacak lüzumsuz bilgi, bu arada ben aküyle çalıştırdım)
2- 500 watt motoru düşük devirde olsa bile 300 wattlık inverterle çalıştıramazsın
3- 1000 watt inverterini tamir ettir milli servettir başka yerde kullanırsın
4- biraz daha araştırma yap
5- hayallerini sevdim devam et, hayal etmeye ve gerçekleştirmek için araştırmaya da devam et. ama ütopyaya gitme

herhangi bi motor çalıştırmak istiyorsan bana göre kesinlikle modifiye sinüsten uzak dur modifiye sinüs inverterlar hem motorun bobinlerine zarar vermekte hemde aşırı ısınma yapmakta

Bunca çevrimle uğraşmaktansa dc 12 volt ya da kaç volt gerekiyorsa o volt seviyesinde motor araştırmak daha verimli ve sade olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri