Modifiye ilaçlama makinam

joker__

Üye
Merhabalar 16 litre akülü ilaçlama makinam var içindeki 12 volt 7 amper akü ile ortalama 10 depo ilaçlama yapıyodum yanlız şarj süresi çok uzun buna bi çare olarak hurdacıdan aldığım takens uyarı ışıklarındaki güneş panellerini söküp ilaçlamaya akuple ettim bakalım beğenecekmisiniz :)
e7363367c1c6b9f79c0f65c7b202435d.jpg
3c851b4ef7e8b28759b3cf48d4800957.jpg
573d14fb629563ce520842f5eecd9ef7.jpg
dd065a5c87a264e03f9a45b70394d0e8.jpg
e8a1b95855eea96250eb2ffbab9ed917.jpg

Sayın @joker
Panele uygun şarj düzenleyici olduğu müddetçe güzel bir uygulama.Özellikle enerji olmayan yerlerde bu şekilde pratik çözümler bulmak ihtiyaç oluyor.
Benim sizden öğrenmek istediğm Kullandığınız ilaçlama pompası ile ortalama kaç metrelik ağaçlar ilaçianabilir.Bende alıp kullanmak istiyorum.Yaptığım araştırmada firmaların çelişkili bilgi verdiğini gördüğüm için karar veremedim.Kullandığınız cihaz hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

Sayın @joker
Panele uygun şarj düzenleyici olduğu müddetçe güzel bir uygulama.Özellikle enerji olmayan yerlerde bu şekilde pratik çözümler bulmak ihtiyaç oluyor.
Benim sizden öğrenmek istediğm Kullandığınız ilaçlama pompası ile ortalama kaç metrelik ağaçlar ilaçianabilir.Bende alıp kullanmak istiyorum.Yaptığım araştırmada firmaların çelişkili bilgi verdiğini gördüğüm için karar veremedim.Kullandığınız cihaz hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
Ben bunu üzüm bağları ve yabani ot ilaçlamasında kullanıyorum bağlara kuruyken bordo bulamacı falan atıyorum yeşillenip buyudunde motorluyla ilaçlama yapıyorum ağaçlarada motorluyla atıyorum ilacı yükseğe atması için sivri sıvı atımı yapmanız gerekir ki homojenize atamazsınız ilaçı kiraz ağaçlarına örneğin mori markasının thp250 modeli motorlu pulzavitör kullanıyorum

ben traktörle ile yapıyorum arazide ama üzüm bağları,sebze ve küçük bahçelerde ot ve haşere ile mücadelede gayet güzel sürekli koldan tahrik alan bi cihaz zamanla yorulmaya sebeb veriyo elinize sağlık

Hem çok beğendim, hem de tebrik ediyorum, o da şu yönüyledir. Ziraat (Çiftçilik) alanında teknolojiyi bu kadar yakından takip ederek gerekli (Elzem) tadilatları anında uygularak yapan ender çiftçilerden biri olduğunuz içindir bu. jeneratörlerin tadilatı ile de epeyce ilgilenip forumda diğer üyelere de örnek (Emsal) teşkil edecek çok önemli ve herkes için kritik olan çok faydalı olabilecek olan soruları yönelttiniz bizlere ayrıca. Kolay gelsin. Saygılarımla.

Gayet güzel bir düşünce. kullanılacak olan alanda güzel. kısa bodur ağaçlar. Büyük meyve ağaçlarında güneş paneli performansı olmayacak. sonuçta ilaçlama sırasında ağaçların gölgesinde kalacaksın fakat şu anda yaptığınız iş için harika bir çalışma olmuş. Güneş panelini sadece tarlayı ilaçlarken takıyorsan şarj kontrol cihazına ihtiyacın yok ama eğer kendini doldursun hep takılı kalsın dersen şarj kontrol cihazı lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri