Mitsubishi heavy klima arızası

Mitsubishi heavy srk63zrs dış ünite çalışır iken elektrik kesildiğinde sürekli invertör kartı güç transistörü yakıyor. 6 kere parça değişti. Yeni kart pahalı olduğundan kart tamircisine yaptırtmıştık. Acaba orjinal kodlu transistör yerine benzer transistör mü takıldığından mı yapıyor. Bu kartın orjinal güç taransistör kodunu bilen varmıdır? Güç transistörünü yakan başka parça varda onun da değişmesi gerekiyor?
arıza kodu hep aynı Run sabit timer 2 kere yanıp sönüyor. Bazen de timer sabit Run 5 kere yanıp sönüyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Akım koruyucu kullanın. Büyük ihtimalle farklı parça kullanıldığı için yapıyor. Yada kronik.

bir transistör yandığı zaman bacaklarındaki dirençler de değiştirilmeli, büyük ihtimalle bacaklardaki dirençler kaçırıyor, ölçtüğünde düzgün görürsün ama kaçırıyordur. başımıza çok geldi.

Farklı parça olma ihtimali çok yüksek orjinal transistör kodları bilmiyoruz
aynı karttan hurda bile olsa bul orjinal transistörlerin kodlarına bak, sonra datasheetlerini karşılaştırma yap. ben deftere yazarım yaptığım değişiklikleri, muadil taksam bile adını soyadını yazarım transistörün. hp bilgiyarımın ana kartını değiştirmesi için gönderdim anakartın seri numarasını alarak gönderdim. söz uçar yazı kalır, akıl unutur yazı hatırlatır

Elimizde hurda kart yok araştırdık bulamıyoruz. Değiştiren ya da bilgisi olan varsa çok güzel olacak.

2. el olarak çinde ara ordan resimlerine bakarsın, ben bulamadım mı öyle yapıyordum, bir de yakın model varsa oradan da bakabilirsiniz, yüksen modellerde genellikle ıgbt değişik oluyor

2. el olarak çinde ara ordan resimlerine bakarsın, ben bulamadım mı öyle yapıyordum, bir de yakın model varsa oradan da bakabilirsiniz, yüksen modellerde genellikle ıgbt değişik oluyor
Mitsubishi heavy klimaların devre şemalarını nerden bulabilirim
RCR505A100 dış ünite kartı için

baktım ama şemadan başka herşeyi buldum, üzerinde semikondaktör mü var onun bire görselde görmüştüm çok gıcık iştir sökmesi bir dert takması bir dert, iki tane köprü diyot var üzerinde, aynısı olmazsa çok zor çalıştırırsın. bu işi yapanları kart tamiri yapanları araştırın. özel servisler bize hurda kart getirirlerdi, oradan kopya çekerdik. sökmeden üzerini okuyamazsın.

0D6A68DD-B011-4587-BCDA-52ED8BB51E22.jpeg
BAA114B7-07F0-4FBF-8FDC-E0E9B49C0545.jpeg

baktım ama şemadan başka herşeyi buldum, üzerinde semikondaktör mü var onun bire görselde görmüştüm çok gıcık iştir sökmesi bir dert takması bir dert, iki tane köprü diyot var üzerinde, aynısı olmazsa çok zor çalıştırırsın. bu işi yapanları kart tamiri yapanları araştırın. özel servisler bize hurda kart getirirlerdi, oradan kopya çekerdik. sökmeden üzerini okuyamazsın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri