Mitsubishi klima invertel dış ünite çalışmıyor

teknik_

Üye
mitsubishi klima model src 35 zmp-s
arkadaşlar aynı klimadan 2 tane var elektirik gidip gelmiş ikisininde dış ünitesi devreye girmiyor run ışığı sabit yanıyor timer ışıgı 6 kez yanıp sönüyor sigortadan kapatıp açtım sorun çözülmedi reset varmı bunlarda yada arıza konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Voltajlar düşük olabilir mi? İki cihaz da çalışmıyorsa sorunun cihazlarda olduğunu düşünmüyorum. İkisi aynı hattan mi besleniyor

m.yağız

Üye
dış unıte kart girişinde aşırı yuksek veya düşük akımlarda kartı korumak için cam sigorta var o patlamış olabilir. onu kontrol et. benimde başıma geldi aynı sorun. sigortayı değiştridim düzeldi.

Konu Sah

teknik_

Üye
inverter kart arızalı yaptım saolun bu 2 cihaz elektirip gittiginde jeneratör devreye girdiğinde bozmuş

Konuyu tekrar canlandıracam ama bilgisi olan varsa yazsin LÜTFEN, dış ünite anakartta 10 A sigorta atık RPJ60DO Transistör kısa devre olmuş,yenileriyle değiştirdim ama halen 6kez run ışığı yanıp sönüyor

Adem2545

Üye
transtör kısa devre olmuş degiştirdim çalıştı
İyi günler, aynı marka model aynı sorun var, özel e göstermişler tamir olmazsa yeni anakart demisler, 2000 e kadar fiyat çıkabilir demişler. Transtor dediğiniz transistor galiba neresinde bulunuyor anakartta mı, kendimiz değiştirebilir miyiz? Bilgilendirirseniz teşekkürler şimdiden.