Mini CNC Router

Herkes istediği ölçülerde yapabilir.Benim ölçülerim 40x55 olarak düşündüm.Ebat büyüdükçe makine yapımındaki zorluklar artıyor.belli bir ebattan sonra kullandığımız motor ve sürücüler yetmemeğe başlıyor.Bu sefer yeni bir sürücü ve motor arayışı içine giriyoruz.Onun için hobby tarzı bir makinada 50x70 i geçmemek lazım.veya büyük ebat düşünüyorsak profosyonel düşünüp maddiyattan kaçmamak lazım.

SA Ustam bu mini routerdan elinizde varmı temin etmek istesek yardımcı olusanız sevinirim selamalr.

Elimde hazır bu ölçülere yaklaşık mekanik mevcut. Bu tezgahın motor sürücü ve interface ini sizden almak istiyorum bana ne kadara mal olur en kısa zamanda dönerseniz memnun olurum.

*****************@windowslive.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkes istediği ölçülerde yapabilir.Benim ölçülerim 40x55 olarak düşündüm.Ebat büyüdükçe makine yapımındaki zorluklar artıyor.belli bir ebattan sonra kullandığımız motor ve sürücüler yetmemeğe başlıyor.Bu sefer yeni bir sürücü ve motor arayışı içine giriyoruz.Onun için hobby tarzı bir makinada 50x70 i geçmemek lazım.veya büyük ebat düşünüyorsak profosyonel düşünüp maddiyattan kaçmamak lazım.

merhaba bende 200*100 bir cnc almak veya yapmak istiyorum bu konuda bana ne şekilde yardımcı olabilirsiniz mesela ben yaparsam ne kadara mal olur veya siz yaparsanız ne kadara olur şimdiden tşk

istediğiniz ölçülerde makina yapımınde yardımcı olurum.özel mesaj atın...

PCB kazımak ve delmek için CNC yapmak istiyordum. Fakat hassasiyet konusu önemli... Amerika'yı yeniden keşfetmek yerine uygun fiyatlı; yalnızca mekanik veya mekanik + elektroniği ile CNC almak istiyorum. Bana yardımcı olabilecek arkadaşlarla irtibat kurabilir miyiz?

istediğin ölçülerde cnc yapımında benle irtibat kurabilirsin.cnc mekaniği´+kontrol devresi +motor ve program

CNC'yi ben yapmaya heveslendim. Ancak dediğim gibi oldukça maliyetli oluyor. Yurtdışında Alman malı güzel bir hobby CNC gördüm. Adrese teslim 544 €'ya mal oluyor. Sanırım iş başa düşcecek. Yardımcı olacak arkadaşlarla nasıl irtibat kurabilirim? Yeni üye olduğum için özel mesaj hakkım yok. Hesaplı mekanik malzemeler nereden temin edilebilir? İstanbul'a yakınım. Gelmem problem olmaz. 3 adet step motor, kontrol kartı ve yazılım temininde problem yaşamam. Ancak mekanik malzemeler: Krom miller, rulmanlar, araba, vidalı mil, bağlantı parçaları oldukça pahalı. Vidalı mil yerine uygun çapta gijon ve uzun somun, biraz işlemden geçtikten sonra alternatif uygun bir çözüm gibi görünüyor. Printer'ların içerisinde krom miller var. Kullanılabilir belki... Ancak diğer malzemeler, hassasiyet ve stabilite açısından olmazsa olmaz. Çok fazla model mevcut. Çalışma alanı 20 x 30 olan bir cihaz düşünüyorum. En uygun ve hesaplı modeli oluşturmak için tecrübeli arkadaşların yardımları gerekecek.

turgut94...birader cnc bitmiş olarak ne kadar istiyorsunuz yada sipariş versem yaparmısınız.saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri