Kendi yaptığım Cnc Routerda Vidalı milin takılması problemi.

Güç kaynağı yetmiyor olabilir. Her motor için ayrı güç kaynağı mı var yoksa 1 tane ortak mı?

Bir tane güç kaynağı var 24v 10A , galiba arkadaşın da dediği gibi terazisizlik var sanırım il dışında olduğum için ilgilenemiyorum makinayla atölyeye geçtiğim de detaylı şekilde ilgilenip sonuçları belirteceğim.

Tekrardan merhabalar, Routerı komple söktüm ve bütün denemeleri sırayla gerçekleşiriyorum, motoru başka bir makinada denedim 5000 feedrate gördüm sorunsuz sekilde, lakin kendi makinama takınca boşda 5000 görmeme rağmen parmağımla tuttuğumda duruyor videoyu ekliyorum sorunun vidalı mil yataklarından olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz ?

Tekrardan merhabalar, Routerı komple söktüm ve bütün denemeleri sırayla gerçekleşiriyorum, motoru başka bir makinada denedim 5000 feedrate gördüm sorunsuz sekilde, lakin kendi makinama takınca boşda 5000 görmeme rağmen parmağımla tuttuğumda duruyor videoyu ekliyorum sorunun vidalı mil yataklarından olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz ?

bu son videoyu yuklemen iyi oldu ama hata olabilecek yerler ve hatalı yerler yine yerinde duruyor sanırım. Videoya göre hata mil somundaki bilyelerden kaynaklı yada bilye yataklarındaki imalat da hata var.... youtube dan somun söküm ve takım videolarını iyice izleyip bilyeleri yeniden dizin bence... buyuk ihtimal içinde çapak yada pislik var ... bilye çapları 3.175 mm olmalı ve 51 adet bilye var... 3 kısım yerde 17 şer adet diziliyorlar.... yoklayın bence....

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri