mikrodalga üretecek bir devre şeması

skymen

Üye
Arkadaşlar, bana Mikrodalga üretecek bir devre şeması lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Arkadaşlar, bana mikrodalga üretecek bir devre şeması lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

mikrodalga üretmek için magnetrona ihtiyacın var,ayrıca ürettiğin
mikro dalgaları izole etmen lazım,tehlikeli

ektede bir magnetron datasheeti var

Ekli dosyalar

• Magnetron.pdf
    365.1 KB · Görüntüleme: 132
bu fırınlar zararlı makineler içine koyduğun sütün genetik yapısını değiştiriyormuş intr. araştırmak lazım ben alacaktım vaz geçtim

bu fırınlar zararlı makineler içine koyduğun sütün genetik yapısını değiştiriyormuş intr. araştırmak lazım ben alacaktım vaz geçtim

Sütün "genetik yapısı" olmaz.
Genetik yapı kromozom-hücre gibi kavramların olduğu yerlerde söz konusudur.

Moleküler yapı dersen düşünürüz.
Aleyhinde ve lehinde "deliller" var.

Canlılar için zararı kesin.Şu şartla magnetronun etki alanında iseniz.

"Sürtünme" ile ısıtılan malzemede , sürtünme sonucu bozulacak bir moleküler yapı varsa ve işlem sonucu oluşan kimyasal yapılar kansere yol açıyorsa....
gibi yazılarda kesin , ispatlanmış , üniversite çalışması + istatistik veri çok az diyor uzmanlar.

Bu tip konulardaki "ispatlara" (lehte ve ya aleyhde)güvenmeyin.Tıpkı cep konuları gibi.
O kadar büyük pazarki , kesin manipüle edilir.Hem de işe proflar ve üniversitelerde karıştırılarak...

arkadaşlar çok bilgim yok ama yeni çıkan ufo ısıtıcılarında mikrodalga sistemi ile çalıştığını ve özellikle hamile bayanların bulunduğu ortamlarda kesinlikle kullanılmaması gerektiğini duydum bilginiz varmı

tam bir cahillik örneği.yok böyle bir şey bildiğin rezistanslı ısıtıcı onlar
duyduğun şey yanlış.insanların kafasını karıştırmanın lüzumu yok

arkadaşlar çok bilgim yok ama yeni çıkan ufo ısıtıcılarında mikrodalga sistemi ile çalıştığını ve özellikle hamile bayanların bulunduğu ortamlarda kesinlikle kullanılmaması gerektiğini duydum bilginiz varmı

kökten yalan yok daha neler.olmaz öyle şey bildiğin rezistansın cam boru içine alınmış şekli.
mikro dalga süt ü neden bozsun ne alaka
ben katılmıyorum yukardaki dedikodulara.

mikro dalga ile ilgilenen skymen arkadaş o mikrodalga öyle bir şeydirki açıkta çalıştırdığın anda vicunundaki tüm yumuşak dokun anında pişer ve ne olduğunu anlamadan ....... rahmetli olursun .sakın ha şakaya denemeye gelmez.

arkadaşlar microdalga fırınların çalışma prensibini bilmek lazım. nasıl ısıtır yiyeceği?? Asıl soru bu önce bunun cevabını bulalım.
Microdalga fırınların içerisinde bulunan elektromagnet adı verilen bir frekans osilatörü vardır. Zaten bi arkadaş belirtmiş yukarıda.
Bu elektromagnetin yaydığı frekans yiyeceğimizin içinde bulunan sıvı moleküllerini titreştirerek molekül sürtünmesinden ısı meydana getirir. (Tüm yiyeceklerde mutlaka sıvı vardır unutmayın) Nasıl kışın üşüdünüzde elinizi birbirine sürtersiniz ısınsın diye buda aynı şekil düşünün. Yok genetiği değişiyormuş yok bilmem neresi radyasyon yayıyormuş hikaye. Böyle birşey olsa dünya sağlık örgütü bu cihazı dünyadan sildirir merak etmeyin. Ayrıca bilmem dikkat ettinizmi fırının kapağında petek petek delikli bir tel mevcut. Buda içerdeki frekansın içeride belli sınırlar içerisinde kalmasını sağlar insan sağlığına etki etmesin diye.
Gelelim ufo olayına.
Bildiğiniz rezistanslı ısıtıcıdır ufo arkadaşımız. Ayrıca adıda ufo falan değil ufo bu cihazı üreten bir firma bir markadır, millet 40 yıllık rezistanslı ısıtıcının adını ufo yaptı. Firma farklı bir cihazmış gibi göstermektedir ve çoğu insanımızda inanmaktadır. İnsanlarımız İnanmasalar ufocular nasıl televizyon kanallarına 4 trilyon reklam parası versinler değil mi? :)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Yeni konular

Geri