merkezi tv sistemini nasıl yaparım

SİTE YÖNETİMİNDEN ALINTIDIR Kontrolkalemi.com yönetimi olarak kalitemizi artırabilmek adına forumdaki fikir alışverişinin düzeyli ve seviyeli olmasına çok önem veriyoruz. Bu yüzden genel bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Saygıdeğer üyelerimiz anlaşmazlığa düştüğünüz konularda karşılıklı tartışmalara girerek birbirinizi değil devreleri ve formülleri yargılayın. Amacınız karşımızdaki üye ile kişisel atışmalara girmek değil de sadece bilgi alışverişi yapmak olursa yanlışları bulmak yerine doğruları bulmaya başlarsınız. "Sen bunu bilmiyorsun", "senin eğitimin ne?", "Kaç yıl bu işi yaptın" gibi karşınızdaki üyeyi rencide edici ve fikirlerini tümden yok etme amaçlı bir üslup kullanırsanız, böyle bir ortamda fikir alışverişi değil ancak kör dövüşü yapılabilir. Karşınızdaki üyenin söylediklerinde hata aramak ve rencide etmek yerine "Sayın (üye ismi) bu formülü ben şu şekilde biliyorum" gibi yapıcı eleştrilerde bulunursanız, doğru bilgiye ortaklaşa olarak ve çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Mutlaka bazı konularda fikir ayrılıklarınız olacaktır. Örneğin "en iyi avometre markası nedir", "en iyi kontaktör hangisidir" gibi cevabı kişiye ve duruma göre değişecek sorular karşısında birbirinizi kırmak yerine "bu ürünün şu özelliğini beğeniyorum", "bu özelliği şu durumda çok işime yarıyor" gibi 3. kişilere de fikir verici yorumlar yaparsanız, binlerce kişi tarafından yıllar boyu yararlanılabilecek örnek konuları hep birlikte oluşturmuş olursunuz. Oysa ki aynı sorulara kişisel atışmalar ve hakaretvari ithamlarla yaklaşırsanız böyle bir konudan kimseye yararı dokunmayacak kısır döngüler dışında başka birşey beklenemez.

Saygıdeğer üyelerimizden ricam foruma yazdığımız mesajların yıllar boyunca yüzlerce belki de binlerce kişi tarafından okunduğunu unutmadan saygılı bir üslupla ve pozitif fikirler üreterek düşüncelerini yazmaya özen göstermeleridir.
otomasyon

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yavuz usta; bunu okuduk zaten... Neden buraya taşıdığınızı anlayamadım...

Burada "en iyi usta hanginiz" vb. bir yarışma falan var da, benim mi haberim yok ?
Belki de "kimin ağzı daha iyi laf yapıyor" diye bir yarışma vardır...

300 mesaja ulaşınca, yönetim ödül falan mı veriyor ? Ondan da haberim yok... :)

Polemiğe girmeye gerek yok... Yarış yapacak halimiz de yok...
İlla yarış yapmak istiyorsanız, yönetim arada ödüllü sorular veriyor... Onları deneyebilirsiniz... ;)

Hayatımda en çok sevdiğim ve değer verdiğim arkadaşlarım, beni en acımasızca eleştiren arkadaşlarımdır...

Sanırım sizin bakış açınız daha farklı...
Genede "yönetime ait ve başka bir başlık altındaki mesajı" buraya aktarmanızı gereksiz buluyorum...
Saygılar...

bak arkadaşım tamam yardımların için tşk ederim.fakat iyilik yapınca insanın başına kakılmaz.ben evet uydu antenlerle ilgili çok da fazla bi şey bilmiyorum zaten bilsem buraya neden sorayım ki..burdaki amaç insanların birbirine faydalı olması die biliyordum ama senden gelecek hayır da bu saaten sonra ALLAH'tan gelsin...hııı şimdi yapıp yapamayacağım konusunda ileri geri bi şeyler söylediğin işi zaten yapmıştım ama sadece alt yapısını. bağlantısını da zaten uydu işiyle uğraşan bi arkadaşım yaptı...

mardahan kardeşim ağzına sağlık ben bakıyorum okuyorum yorumları ceapları okadar abuk sabuk ki bende kendimden şüpe ediyorum acaba bendemi hata varv diye:) 25 senedir bu sektördeyim yeni nesil daha çok pişmesi gerek saygılarımla

selamlar açıklaman güzel olmuş ,bir sorum olacak 30 villalı bir sitede head end sistemi kurulmuş fakat yıldırım düşmesi sonucu kullanılmaz durumda en uzak villa merkeze 400 mt cıvarında her villada en az 5 tv prizi var merkezden villalara en az beş kablo gitmekte ve kablolar yer altı .uydu sistemini ,bus veya eternet hattıyla taşınabilirmi .(2* 0,50) blendajlı veya cat 6 ile taşımak mümkün mu ,böyle bir sistem var mı ? saygılar

Tek receiverla birden fazla tvde farklı kanal için bir ara devre falan var mı?

Bende merdahan arkadaşa katılıyorum kesinlikle arkadaşlar bu bizim meslegimiz ekmeğimiz.Yardımcı olunacaksada işi bilenler aynı sektörde iş yapan arkadaşlara yardımcı olmalı.Adam sıfır bilgi ile bişeyler yapmaya çalışıyor.Esnafta orda sinek avlıyor malesef durum böyle herkese saygılar...

Bazen burada bir konu için cevap yazıyorum...
Ve sonra pişman oluyorum...

Konuyu açan "erdal ormancı" nickli arkadaşın, uydu anten sistemleri ile ilgili HİÇBİRŞEY bilmediği çok açık...
Hal böyle iken, bir apartmana uydu anten sistemi kurmaya çalışıyor...
O'na burada konuyu tüm detayları le anlatabilmek mümkün değil... Buradan alacağı yarım yamalak hatta yalan yanlış bilgilerle bu işi yapmaya kalkacak... Tabi sonuç hüsran olacak... Belki burada dürüstçe "BIRAK ARKADAŞIM, BİLMEDİĞİN İŞE HİÇ BULAŞMA" desek, bu ona daha büyük bir yardım olur...

Bakıyorum altında bir kaç cevap... Bazıları konuyu yarım yamalak biliyor...Ama yarım yamalak bildiğini bilmiyor... Bu bilgiyle de yanlış bilgilendirme yapıyor... Belki de uygulamada da yanlış yapıyor... Yanlışlar olur, olur da bazen geri dönüş imkansız olur...

İşte bu düşüncelerle, pek çok konuda hiç yorum yapmıyorum... Çünkü öyle saçma sapan sorular, hatta abuk subuk cevaplar okuyorum ki... Bazen kendimden şüphe ediyorum... Acaba ben mi yanlış biliyorum diye dönüp başka kaynaklardan tekrar araştırıyorum...
Bazen zıvanadan çıkıp, çırağımı azarlar gibi azarlıyorum, üslubumu bozuyorum...
(Bilmem okudunuz mu ? Bir üye soruyor "8 prize kaç amper sigorta takayım" diye... Cevaplardan biri "2 adet 40 A sigorta tak" diyor...) Gel de çıldırma...

Arkadaşlar ben bu mesleği "İBADET" gibi yapmaya çalışıyorum... Namazın farzı sünneti belli... Neyini sulandıracaksınız ? Orucun da öyle... İşte bu meslek de böyle... Kuralları belli. Neyini ne kadar sulandırabiliriz ki ???
Anasının karnından tamirci doğan varmı aranızda ben doğmadın cıraklık diyorsunuz ustalık diyorsunuz iş aş diyorsunuz herkes bu işi yaparsa siz aç mı kalırsınız? Çocukken yaptıklarını unutanlar simdilerde cocukları azarlayıp biz böylemiydik diyorlar hoşgörü,tolerance,Toleranz,xoş görü,公差 her dilde bu kelime var ...

22 daire icin Next & NextStar , Uydu ve Ses & Video Sistemleri, Next YE-10/24 Sonlu Multiswitch, 2+1 anak Sonlu Seri, MULTSWTCH - SANTRAL 24 multiswitchler alman lazım multiswitchlerin üzerinde gördüğün gibi her uydu icin lnb den 4 cıkıs alman lazım bunun icin 4 cıkıslı lnb kullanman gerekecek yalnız suna dikkat et öğrendiğim kadarıyla her dairede bu sistem ile sadece 1 adet televizyondan uydu görüntüsü alabilirsin yani her daire sadece 1 adet televizyon calıstırabilir genelde her evde artık 2 televizyon var bundan dolayı Next & NextStar , Uydu ve Ses & Video Sistemleri, Next YE-10/24 Kaskadl Multiswitch, 2+1 anak Kaskad Seri, MULTSWTCH - SANTRAL böyle bir multiswitchler ile cıkıslarını coğaltabilirsin her televizyon icin ayrı ayrı kablo inmen ve ayrı cıkıs kullanman gerekli forumda headend diye aratırsan cesitli yapılıs semaları görebilirsin kabloları kısa devre yaptırmamaya dikkat et girisleri yakarsın daha fazla bilgi icin forumu arastır eksiğimiz olabileceği gibi bizden daha fazla bilen muhakkak birileri vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri