Mekatronik mi? Kontrol ve Otomasyon mu?

onur ahme

Üye
lise son sınıf öğrencisiyim myo okumayı düşünüyorum ama 2 dal arasında kaldım mekatronik mi kontrol ve otomasyon mu:confused:

üniversite okumanı tercih ederim yoksa 2 yıllıkla lıse arasında bır fak gozetmıyorlar.Ikıncısı mekatronık bolumunu secerek ve kendini geliştirerek aranılan elaman olabilirsin.işverenlerin tercihi bu yönde olduğunu düşünüyorum.

işte üniversite okuyamam çok zor sınavda öyleydi

mekanige yatkınlıgın ve hevesin varsa mekatronigi tavsiye ederim.icinde hem otomasyon hem mekanik var.buda demektirki iki dalda birden egtim alacagından otomasyoncudan az bilgiye sahip olacaksındır.ancak is bulma konusunda her iki konu hakkındada azda olsa bilgi sahibi olamak iş bulmayı kolaylastıracaktır.bence insanın en basarılı oldugu meslek severek ve zevk alarak yapacagı istir.neyi seviyorsan onu sec.allah kolaylık versin yolun acık olsun.

mekanikten pek anlamam ama olursa meketronike gitmek işterim olmazsa zaten kontrol ve otomasyon ,işterim :)

Mekanikten pek anlamam ama ilk mekatronik i yazıcam ikinci planda kontrol ve otomasyon olacak

Kardeş bence bir otomasyoncunun yanında işe başla eğitimi orada al. Bence en büyük tavsiyem bu

elektrik oku mekatronik melez bir bölüm seni asimile eder, ne elektrikçi olursun ne mekanikçi, ne mekaniği tam öğreirsin ne elektriği

Merhaba
Hangi bölüme girersin bilmiyorum ama üniversite ile beraber ingilizcen yoksa ingilizce kursuna ve bunun yanında ücretsiz otomasyon kursları var onlara gitmeni tavsiye ederim...kendini kurslarla geliştirmeye bak..Forumdaki yorumları oku..Stajını da otomasyon firmalarında yaparsın..Ve son olarak yapabilirsen okulunu 4 yıllık yap....benim tavsiyem de budur..Yolun açık olsun..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri