MDF hobi amaçlı CNC "Albatore"

robutik

Üye
Selam arkadaşlar
9-10 ay gibi bir sürede biten ve tamamen ev ortamında gerçekleştirdiğim CNC tezgahım. Şİmdilik adını "Albatore" koydum eğer daha ilginç ve güzel bir ad tavsiye ederseniz sevinirim.
bir kaç gün içinde ince ayarları bitirdikten sonra test videosu eklerim.

Yorumlarınıza Albatore' i sunuyorum.

Tebrik ederim. Fiziksel olarak çok estetik bir cihaz olmuş. Video ile birlikte fonksiyon ve hassasiyet konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Kullandığınız sürücü kartı, motorlar vs. bileşenler hakkında da bilgi verirseniz konunun takipçisi olurum. Kolay gelsin.

Selam,

Step motor sürücüsünü hazır aldım, açık arttırma sitesinden maliyedi 270 TL oldu 250 W 24 Volt güç kaynağı ile birlikte. Benim görüşüm ama kendim yapmaya kalsam da aynı maliyeti bulacak. 1/16 kadar mikrostep özelliği de var.
HAssasiyet ve toleransları hakkında henğz birşey söyleyemiyeceğim. Şu anda sadece mekanik bitti. Motorlar henüz sürücüye bağlanmadı.
AMa ilk test sonuçlanrını burada sizlerle paylaşacağım.

drRobutik

Herkese günaydın,

Albatore' un bir kaç yakın çekim resimlerini de ekliyorum.
CIMG9747.jpg

CIMG9826.jpg

hoşçakalın
drRobutik

usb den mi haberleşiyor yoksa paralel porttan mı birde ara yüz olarak hangi programı kullanıyorsunuz ustam?

CNC' yi paralel porttan süreceğim. ve kontrol yazılımı olarak ta mach3 olacak.

yeterli hassasiyeti verebilecekmi bu makina
?

bende cnc ile ilgileniyorum ve kullandığınız bosch marka iş milinin mdf ye bağladığınız kısmının çapı nedir?bunun için ona göre çizim yapacağım

Dijital Lineer cetvellerle yaptığım hassasiyet testlerinde +-0.1 ile 0.3mm arasında bri yerlerde ki benim yapmak istediğim birçok iş için yeterli sayılır.

Bosch marka iş mili motorun boyun çapı 43mm dir, ben bu deliği 43 mm lik matkap punçı ile deldim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri