Mach3

Ikinci hiz yokmudur home da. Post dosyasi nasil duzenlenir.

lazy cam de çıkardığım g code ları mac3 e gonderdiğimde mac3 eksen koordinatları kartezyen koordinat sistemi olduğundan lazy camden gelen kodlar ile kesim yaptığımda z eksen daldırma koordinatları + olanlar daldırma(yani ekrana dik ve size doğru) - olanlar (ekrana dik ve sizden ekrana doğru) kesilen parçadan yukarda yani parçaya değmeyen alanlar oluyor.böyle olunca + olan koordinatlar kesilecek parçanın alt noktası oluyor ve ben lazycamden aldığım code ları değiştirmek zorunda kalıyorum ve bu bana gına getirdi.mac3 de z ekseninin + yönünü ekrana dik ve benden ekrana doğru yöne nasıl çevirebilirim, yetti gari çıkardığım gcodeları değiştirmekten yoruldum .....

merhbalar pc bazlı cnc kontrollerinde mach3 kullanıyorum bu konuda sorulara yanıt verebılırm ayrıca yapmıs oldugum makınelerde www.arc-cnc.com sitesinde bakabılırsınız..
Hocam benim bir sorum olacak akz 250 usb kart kullanıyorum cnc router de tablanin sifir noktalarinda pinomatikli pistonlarin kalkip islenecek parcayi sabitledikten sonra inmesi icin nasil bir baglanti yapmaliyim bilginiz varmi yardimci olabilirmisiniz teşekkürler

Mach3 kalibrasyon ayarlarını nasıl yapıyorduk ustalar :) İlk defa eksenler arası uyumsuzluk yaşıyorum. 100 mm çapında daire çizdirmek istediğimde elips çiziyor. Microstep ayarlarına falanda baktım ama yapmamız gerek başka ayarı varmıydı onu şeettiremedim bir türlü :)

Mach3 kalibrasyon ayarlarını nasıl yapıyorduk ustalar :) İlk defa eksenler arası uyumsuzluk yaşıyorum. 100 mm çapında daire çizdirmek istediğimde elips çiziyor. Microstep ayarlarına falanda baktım ama yapmamız gerek başka ayarı varmıydı onu şeettiremedim bir türlü :)
Abi bosluk olmasin eksenlerde bi kontrol et

Boşluk yok eminim ama aklım ermedi sebebi nedir çözemedim
Abi eksenlerdeki duz cizimler cam programindaki olculeri tutuyormu sen daha iyisin bu konularda ama yanlis anlasilmasin eksenlerdeki hreket sistemi ayni ise tek eksenin kaliprasyon degerlerini diger eksenlere girebilirsin bizimde ayni sorun oldu eksenler arasindaki farki giderince düzeldi birde g kodun da cam programindan kayit yaparken g1 g2 g3 kodlarinin (dairesel kesimlerde )cikacak formatta kayit yapmak gerekiyor bunlarida bir dene istersen kolay gelsin

Canı elips çizmek istiyorsa makinanın:)
Mach3 te setting sekmesinde otomatik kalibrasyon olması lazım tekrar bir kalibre et

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri