Mach3 için spiral şekil G koduna ihtiyacım var.

Merhaba

Yeni tamamladığım cnc router ın hassasiyetini ölçmek için resimdeki gibi bir şekil ile test etmek istiyorum. Bu şeklin G kodunu nasıl bulabilirim?

1FpN8Gm.png

Mübarek şekli bizi hipnotize etmek içinmi koydun böyle :)
G code bulmaktan ziyade çıkartmasını öğrenmelisin. çünkü ne kadar dalacak devir ne olacak hız ne olacak bu bilgileri sen bilebilirsin. kalemle çizim yapacaksan aşağıda hız 750 dalma 0.1 olan bir kod çıkardım deneyebilirsin

Ekli dosyalar

• Profile 1.txt
    44.8 KB · Görüntüleme: 23
Teşekkür ederim. Resim koymasam ne istediğini doğru ifade edemeyebilirim diye düşündüm

Kalemle deneyeceğim.

Bu arada g kodu ile hız ayarı yapabiliyorsak mach 3 üzerinden yaptığımız motor hiz ayarları ne işe yarıyor. Yada mach3 g kodundaki hızı mi baz alacak yoksa kendi içindeki konfigürasyonda belirtilen hız değerlerini mi baz alacak bunu neye göre belirliyor.

Merhaba

Facebookta rastladığım bir resmi paylaşmak istedim bu çizimde makine hakkında fikir verebilir (bende çizimi yok sadece image olarak.
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1488457959.988796.jpg

Evet resmen konuşturmuşlar. Çok büyük bir yetenek

Mübarek şekli bizi hipnotize etmek içinmi koydun böyle :)
G code bulmaktan ziyade çıkartmasını öğrenmelisin. çünkü ne kadar dalacak devir ne olacak hız ne olacak bu bilgileri sen bilebilirsin. kalemle çizim yapacaksan aşağıda hız 750 dalma 0.1 olan bir kod çıkardım deneyebilirsin

Hocam elinize sağlık yaptığınız G kodu ile ilk spiral testimi yaptım. CNC de 0,50 lik bir eğim tespit ettim. Resim çok dandik ama o an elime bu müsfette geçti onun üzerinde tükenmez kalemin iç esnek kısmı ile spirali çizdim.

Hocam elinizde bu spiral in kare şeklinde olanıda var mı acaba?

0Kq6hPl.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri