Mach 3 programına ihtiyacım var...

hmm. O zaman kernel speed ayarını yapmışsındır ama yine de sorayım.

25Khz yaptım, 60Khz yapınca daha da yavaşlıyor.

Mach3 ile ilgili başlığı okumuş olsaydın ayarların .xml dosyasında saklı olduğunu ve o dosyayı yedekleyince ayarlarınızın aynı kaldığını görebilirdiniz.

Bir şekilde port pin seviyelerini 5V ye çekemiyorsanız ve mikro step leriniz yüksekse yani çıkış işaretleriniz bozuluyorsa yapacak pek bir şey yok.
[MENTION=83845]by lent[/MENTION] in dediği gibi özel arabirim ( seviye uydurucu ) belki çözüm olur.

Edit :
by lent i doğru yazmamışım.

Son düzenleme:
Mach3 ile ilgili başlığı okumuş olsaydın ayarların .xml dosyasında saklı olduğunu ve o dosyayı yedekleyince ayarlarınızın aynı kaldığını görebilirdiniz.

Bir şekilde port pin seviyelerini 5V ye çekemiyorsanız ve mikro step leriniz yüksekse yani çıkış işaretleriniz bozuluyorsa yapacak pek bir şey yok.
@bylent in dediği gibi özel arabirim ( seviye uydurucu ) belki çözüm olur.

Üstad, aslında çoğunu okudum hatta Mehmet Köse beyin yazdığı ugrasi.com adresinden de okudum, gelgör ki konular yeni olunca insan unutuyor, karıştırıyor, eh tabi biraz yaşta var :) ne yapıcan yiyecen fırçayı oturacan aşağı.:)) bylent in çözümünü bilmiyorum bakmam lazım.
Saygılar

@by lent in dediği gibi özel arabirim ( seviye uydurucu ) belki çözüm olur.

Edit :
by lent i doğru yazmamışım.
Estağfurullah ne maydanoz, nane demek istediğinizi biliyoruz :)

Doğru yazınca rengi değişir editörce tanınır ve haber verir...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,025
Son üye
sedef12

Yeni konular

Geri