m221 plc modbus adresleri

genç22

Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin şu m221 plc inin modbus adresleri elinde olan varsa paylaşabilirmi ben twidonun ki lerle aynıdır diye tahmin ediyorum ama genede bu m221 indir diye olsa daha iyi olur

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hayır kastım modbus serial adresleri mesela %mw0= 40001
yada%m0=00001 gibi

Belki bu işinizi görür.

Ekli dosyalar

• M221 Modbus adresleri.pdf
    304.1 KB · Görüntüleme: 509
Çok teşekkür ederim ama bu örnekte plc master modunda slave dan data okuyor veya yazıyor benim aradığım ise plc yi slave olarak çalıştırıp ondan değer almak bunun için mesela twido için mw adresleri 40001 ile başlyor mesela m0 adresleri 00001 ile başlayan adresler var elimde ama bu adreslerim m221 için olanları yok mesela I0.0 IN KARŞILIĞI NE yada Q0.0 IN yada s0 ın gibi

yinede teşekkür ederim uraşmanız bile yeterli artık twidonun adresleri ile denicez 100 de 90 an aynıdır diye tahmin ediyorum çünkü bire bir deişim yapılıyomuş teşekkür ederim

Somachine basic twidonun makyajlanmış hali zaten büyük ihtimalle aynıdır.

Arkadaşlar bugün denedim m221 plc ile twidonun modbus adresleri aynı delta panelle haberleştirdim canavar gibi çalışıyor meraklısına

Mahsuru yoksa örnek programı buradan paylaşırmısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri