m221 plc modbus adresleri

en kısa zamanda yüklicem

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar buyrun size panel plc arası balantı yapılandırması schnaider panel yerine alternatif olarak

Ekli dosyalar

• DELTA PANEL AYARI.JPG
    DELTA PANEL AYARI.JPG
    81.1 KB · Görüntüleme: 208
  • PLC HMİ RS485 KABLO BALANTISI.docx
    9.8 KB · Görüntüleme: 153
  • SCHNAİDER PLC MODBUS SERİAL ADRESLERİ.JPG
    SCHNAİDER PLC MODBUS SERİAL ADRESLERİ.JPG
    78 KB · Görüntüleme: 262
  • SCHNAİDER PLC PORT AYARI 2.JPG
    SCHNAİDER PLC PORT AYARI 2.JPG
    30.9 KB · Görüntüleme: 214
  • SCHNAİDER PLC PORT AYARI.JPG
    SCHNAİDER PLC PORT AYARI.JPG
    30.8 KB · Görüntüleme: 210
@genç22 lütfen yazdığınız programı paylaşırsanız tabiki sizin için bir mahsuru yada gizliliği yoksa üyelerimiz için daha yararlı olur diye düşünüyorum.

benim için hiç bir mahsuru yok tabiki ama bir program yazmanıza gerek yok yukarıda yüklediğim gibi balantıları yapın adreslerde yazılı bu adresleri direk olarak panele yazın mesela örnek olarak bir wörde tam sayı yazıcaksanız yapmanız gereken mesela %mw0 a yazıcaksınız panelin adres kısmına 40001 yazın dorudan %mw0 yazıcaktır bu kadar ha genede sıkıntı olursa müsait bi zamanda ufak bir örnek yapar yüklerim

Sayın @genç22 ben bunları tabiki biliyorum benim program paylaşındaki ısrarım bilmeyen arkadaşlarımız içindir. Bilmeyen arkadaşlarımız programınızdan feyz alacak ki daha da ileriye götürebilsinler kendilerini.

merhaba m221 plc ile endüsriyel pc ethernet üzerinder haberleştirmek istiyorum data alıp verme
ile ilgili yardımcı olurmusunuz. teşekkür ederim

Kastınız program içi adresleri ise Somachine Basic te okuma ve yazmak için kullanılan blokları seçtiğinizde adresleri geliyor. Protokol ayarlarında da 1 den 247 ye kadar adresleme yapabilirsiniz.

Bu linkte de ayrıntılar mevcut.

http://www2.schneider-electric.com/...ang=en&locale=en_US&id=FA241658&redirect=true
buna örnek paylaşırsanız sevinirim

Mahsuru yoksa örnek programı buradan paylaşırmısınız.
dop b ile m221 plc haberleşme örnegi

Ekli dosyalar

• BFS_UNIT_DOZ.rar
    24.6 KB · Görüntüleme: 92
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba elimde tm221ce40r plc var atv 12 sürücüyü modbus haberleşme ile çalıştırmak istiyorum 24 sürücüm var örnek proje verebilecek varmı

Birtanesini haberleştirsem gerisini yaparım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar abb ac500 ile schnieder m221 plc den okuma yapmaya çalışıyorm.Modbus scan ile değerleri görebiliyorm ama iki plc arasında data transferi olmuyor.%M0 için 10001 %MW0 için 40001 adresini kullanıyorm.Adresler her plc için değişebiliyor mu netten bulamadım.Yardımcı olabilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri