müstakil ev kumanda paneli

arkadaşlar bu karbonmonoksit sensörleri hakkında bilgisi olan var mı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bahçe sulamı eib' de sıkıntı yaratıyo, ama aydınlatmada on off dimmir veya seneryo yazabilirsin. dedikleri gibi kullanim alanina göre seneryo yazmak senin hayal güne baglı. biraz tuzlu olur ama:)

storların otomatik kapanması

Arkadaşım benimde böyle bir hayalim var buiş paran ve hayal gücün ile sınırlıdır. istersen bütün lamba prizleri bir skada ekranından kontrol edebilirsin hepsinin akımını ayrı ayrı görebilir, su deposunun kontrolünü linear seviye sensörü ile otomatikkontrol ve izleme yapa bilirsin.

PLC kullanmak benim gibi öğrenciler için baya tuzlu kaçacaktır. İzlemevs bunlarda maliyet gerektiriyor...

merhaba basit bir 555 li pic kontrol varmı bildiğiniz...........

Bu dediklerinizi nasıl yapacağız bir örnek uygulamasını resimlerle veya dökümanlarla açıklarmısınız

Harcanabilecek para miktarıyla doğru orantılı olarak bir çok farklı şey eklenebilir. yağmurun şiddetini ve yönüne göre evi çeşitli şekillerde havalanmasını sağlayabilirsin. Mesela evin 4 köşesinde oluştuacağın flap benzeri bir ekipman ile flapları açıp kaparatak evi otomatik havalandırmak isterdim. Çok da güzel olurdu:)
Bunun dışında yangın (duman) algılayıcılar olmalı. vs vs vs .... ben musluklara bile algılayıcılar koyarak herhangi bir musluk arızasını tespit eden bir sistem de eklerdim. tam otomasyon yani :)

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri