müstakil ev kumanda paneli

:)) uygulamaya koyucamm en yakın zamanda :) ama çok şey istiyorum bir elektrikçinin evi nasıl olurmuş görsünler :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
serdarrr sizede örnekk olsun ama :)) bu söylenenlerin maliyeti ne kadar tutar biliyormusun :)) seçkinde diyor :) ups bir o eksikti zaten nerden alayım ups ii :)

Maliyet evet ben sadece fikir verdim :) Gerçekten maliyetli bir meşgale hazır sistemler ile yapıcaksan ::)
Ama kendin yapıcaksan düşürebilirsin. Kapı ve penceleri reed röle okuyabilirsin.
Lazer sistemini 5tlik lazer ve bir kac 1x1 cm aynalar ile yapabilirsin.
UPS içinde 12V akü kullanabilirsin vsvs Hazır almaya gerek yok :)

Bu konuyu her gece uyumadan önce düşünmüştüm. Hayal dünyasının genişliğine bağlı :) Maliyette fazla tutmaz herhalde yaratıcılığınız ile.

Aydınlatma tesisatlarına UPS bağlanabilir.Prizlerede bağlanabilir ancak evde güçlü cihazlarda kullanıldığından epey maliyet getirecektir.
Bulabilirseniz çok eski yuvarlak voltmelerden arayın.Güzel bir ahşap kutu yaptırıp vernikletirseniz, hoş bir görüntü oluşturabilir.
voltmeter11.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri