müstakil ev kumanda paneli

merhaba arkadaşlar uzun zamandır aklımda var ancak artık uygulamak istiyorum evimin bahçesi var ben elektrikçiyim ve çok seviyorum bu işlerle uğraşmayı...ancak neler koyabileceğimi düşünüyorum sensörlerle kapı sistemi hırsız alarm devresi falan veya sizin aklınıza birşeyler geliyormu arkadaşlar...sizce panele neler koyabilirim neler ekleyebilirim...teknolojik olsun istiyorum birazz şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Neye ihtiyacın var?
RFID bir kart tasarlarsın eve geldiğinde sistem sevdiğin müziği çalar
Tek tuşa dokunmadan :)

seçkin :) genel şeyler olmalı aslında oda iyi fikir ama :)

hehe :)
Evin sobalıysa odalar CO2 sensörü ;)
pırlar koyabilirsin gece gezdiğin bölgeleri aydınlatması için vs:)

evet pır ilk aklımdaki şey zaten :) hemde ewin her tarafına ama co2 sensörü alacağıma :) doğalgaz alırım :)

Bir tane senaryo modülü sistemi koyabilirsin. Siz evde yokken evi senaryo moduna alırsın, evdeymişsiniz gibi evdeki (salaon yatak odası wc gibi) lambaları açıp söndürür.

sn.rcanr
:) bunu nasıl yapcaz yaa neler varmış neler bizim birşeyden haberimiz yok :)

Bahçende sulama sistemi varsa bunun kontrolünü koyabilirsin...
Aydınlatma on-off koyabilirsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri