mülakatlarda karşılaştığınız soru tipleri hakkında :)

help :) salı günü sağlam bi mülakata gircem

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne sorarlarsa sorsunlar bunlar önemli
Konuşma tarzınız önemli
Anlaşılır olmaya önem gösterin
Argo sözcükler kullanmayın
Sabırlı olun, acele etmek yanlış yapmanıza neden olur

Mülakatlarda söz kesme çok kaba ve yanlış bir davranış olarak karşılanır.

Son düzenleme:
Kendinize guvenmeniz ve bunu karsinizda ki kisiye hissettirmeniz cok onemlidir.
Rahat olmaniz ve vucut dilini etkin kullanmaniz da keza.
Sık sık elleri ile oynayan, konusurken gozlerini kaciran, rahat olmadigi icin konusurken tikanan ve cumleleri toparlayamayan, dikkatli olmak isterken konusma ritmini kaciran kisiler eksi puanla baslar mulakata.
Hakkinizda hayirlisi ise mulakatin dilediginiz gibi gecmesini temenni ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın sedat demir

eğer çalışıyorsanız mülakattaki ilk soru işinizden niye ayrılmak istediğiniz olacaktır. mutlaka geçerli bi neden bulup karşınızdaki kişiyi ikna edin. ayrıca gözlerinizi kaçırmayın hiç bir zaman göz teması çok önemlidir...

Elektrikçi olarak işe başlıyorsanız,mutlaka yıldız-üçgeni soracaklardır :)
Hocam rahat olun.Bir de unutmayın ki,ne maaş alacaksanız,baştan alın.Şimdilik böyle,mart ayında zamn var,performansınıza göre zam yapacağız sözleri pek işlemiyor.

Sn sedat hak ediyorsanız başarılı olmanızı dilerim.
Arkadaşların unuttuğu en önemli özellik ,torpiliniz varmı:))))) Sorusuna vereceğiniz cevap çoğu özelliklerinizin önüne geçecektir(acı ama gerçek)
Kolay gele

Son düzenleme:
herşeyden önce hiç kasma..samimi konuş bence..ölçüsünü kaçırmadan tabi..:) karşında muhtemelen bir teknik konudan soru soracakolan kişi birde sosyal yönünü ölçmeye çalışacak olan biri olacaktır.O sosyal kişiliğini ölçmeye çalışacak olan kişinin sorularına sinirlenmemeye çalış.Gerçekten aptalca sorular olabiliyor.:) bol şans....

help :) salı günü sağlam bi mülakata gircem

hayırlı olsun. arkadaşlar güzel önerilerde bulundular benim ekliyecegim halen orda calışan senin statüne yakın birkişiyi bul görüş.atak ol daha dogrusu (göründügün gibi ol oldugun gibi görün ) herşeyi biliyorum zıplamasını yapma konuştugun herşeyi önce düşünüp sonra konuş mulakata .girmeden yarımsaat önce sade kahve iç ! farkını mulakattan sonra anlarsın . iyi haberlerini bekleriz

firma ismini facebook tan aratıp o firmada çalışanlarla irtibata geçip firma hakkında bilgi alabilirsin. ben bu yöntemle iş görüşmesine gitmeden önce firmanın tüm bilgilerini öğreniyorum...

yıldız üçgen bekliyorum :) sn valconoos facebook hiiç aklıma gelmemişti. kahve 'yide denicem torpil deyince arkadaş hersey torpille döner oldu memlekette!tabiki bunun arkdasına sığınmamak lasım! Sen bişeyler biliomussun kimsenin umrunda değil isikotomasyon arkdasımızın dediği gibi acı ama gercek!!!

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri