Luxell Lx 3575 ısıtmıyor

Kainat

Üye
Merhabalar,
Luxell Börekçi mini fırının iki rezistansıda çalışmıyor; yani ısıtmıyor, pişirmiyor iç aydınlatma lambasıda yanmıyor, sorun termostat mıdır, rezistanslarda mıdır?
Isı ayarında kırmızı ışık yanıyor.

Teşekkürler...

Çok basit termostatı kontrol et şayet elektrik gelip geçiyorsa ve faz nötr sağlamsa fişten o zaman rezistansa giden kablo veya rezistans bozuk olur.

Çok basit termostatı kontrol et şayet elektrik gelip geçiyorsa ve faz nötr sağlamsa fişten o zaman rezistansa giden kablo veya rezistans bozuk olur.
Teşekkür ederim.
Termostatta iki uç var, birinde elektrik varsa ve termostatı açtığımda diğer uca elektrik geliyorsa termostat sağlamdır, yani doğru anlamışım değil mi?

Yalnız kontrol kalemiyle baktım iki uçtada elektrik yok acaba yanlış yere mi bakıyorum şüpheye düştüm derecelerin yazdığı parça diye biliyorum yanlış bilmiyorum değil mi? Bu taktirde termostat arızalı sanırım fakat iki uçtada elektrik yok fakat kırmızı ışık yanıyor.

Teşekkür ederim.

Fırın prize mı takılı yoksa sigortaya mı? Prize takılıysa prizden fişi ters olarak tak o zaman termostata elektrik gelecektir.

Fırın prize mı takılı yoksa sigortaya mı? Prize takılıysa prizden fişi ters olarak tak o zaman termostata elektrik gelecektir.

Prize takılıydı, dediğinizi yaptım iki uçtada elektrik var şu an, yani sorun rezistanslarda doğru mu?

Teşekkürler...

Termostat aç kapa yapıyorsa ve kablolar sağlamsa rezistanstan olur. Fakat iki rezistansın ikiside aynı anda iflas etmesi çok zor.

Termostat aç kapa yapıyorsa ve kablolar sağlamsa rezistanstan olur. Fakat iki rezistansın ikiside aynı anda iflas etmesi çok zor.
Termostatın derecesini düşürüp, o tık sesini duyup kontrol kaleminde elektriğin gittiğini, dereceyi yükseltip tık sesinden sonra kontrol kaleminde elektriğin geldiğini gördüm, aç kapa işlemi buysa yaptım.

Kabloları bilemiyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri