Tp4056 problemleri

İyi akşamlar güneş paneliyle maket ev aydınlatma projem için uğraşıyorum ve çözemediğim birkaç konu var. Proje için tp4056 aldım robitshoptan geldi modüller şarja taktığında hepsinin yeşil ışığı yanıyor ama kırmızı da flaşör şeklinde yanıp sönüyordu. Şu anda da kullanıyorum fakat pek randımanlı çalışmıyorlar , piller çok geç şarj oluyor ama idare ediyorum, çakma tp4056 olayını okudum modüllerin üzerinde 4056h entegresi var çakma olup olmadığını nasıl anlıyoruz ? Ayrıca harika paneller 8v boşta veriyor ama modü bağlayıca 3.5 voltu geçmiyorlar ve modül 4,5 - 5,5 arası çalışıyor. Dc yükseltici bağladım 2 volta düştü paneller ya hesap çarşıya uymadı. Tp4056 nın datasheetine baktım orada yeşil led yanar kırmızı flaşör yanar sütununda BAT PIN Connect 10u Capacitance ; no battery yazıyor ne diyor anlamadım bat + - ye kondansatör mü bağlamalıyım ? 10uf kondansatör değdirdim sonuç değişmedi bu modüller mi sorunlu ben de mi sorun var anlamadım bu sorunları yaşayan var mı veya uzun süreli kullanan? Cevabınız için teşekkür ederim , iyi akşamlar. Ayrıca öğlen güneşinde paneller 12 volt verdi ve bir tanesi yandı galiba modülün şarja takınca direkt kırmızı yanıyor girişteki smd direnç değeri yarıya indi. Entegre bacak dirençleri değişik gösteriyor vs datasheetde maks giriş gerilimi
20221128_180213.jpg
8 volt diyor
20221128_180424.jpg
20221128_180213.jpg

burda suç 4056'da değilki.

çok az akım veren bir kaynakla şarj ediyorsunuz voltaj çöküyor, çöken voltajı step up yapıyoprsunuz daha büyük yük biniyor kaynağa.

panelinizi güçlendirin

burda suç 4056'da değilki.

çok az akım veren bir kaynakla şarj ediyorsunuz voltaj çöküyor, çöken voltajı step up yapıyoprsunuz daha büyük yük biniyor kaynağa.

panelinizi güçlendirin
Aynen hocam fakat proje bitti ve çatıda yer yok teknik bilgim olmadığı için hesap tutmadı yapacak bir şey yok tecrübe oldu benim gibi acemi arkadaşlar belki buraları okur da yanlışa düşmezler fakat 4056 hala kafamı karıştırıyor şarj aletiyle neden düzgün çalışmadığından dolayı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri