LJC18A3-B-Z/BY NPN Tipi Kapasitif Sensör Problemi

LJC18A3-B-Z/BY NPN Tipi Kapasitif Sensör'ün 12v bağlantılarını yaptıktan sonra Siyah sinyal ucundan verdiğim voltajı almam gerekiyor. Normalde açık yazıyor. Yani sensör bir şey görmeyince açık sanırım. Çok da önemli değil, sinyali versin de tersine de razıyım :)

Sensöre elimi uzatıyorum, elimi algılıyor fakat multimetrede herhangi bir değişiklik olmuyor. Sürekli 12V ölçüyorum. Sensör mü bozuk, ben mi yanlış yapıyorum acaba?

multimetrenin kırmızısını +12V ucuna , siyahını sensörün siyah teline tutup bir daha deneyin bakalım,,

Yekpare mi bunlar, arkasındaki led algılanan cisime göre tepki veriyor, yanıp sönüyor. Ordan bi tutam elektrik alıversem iş görür :D

Mach3 için kullanacağım bunu input pinleri +5 verip eksiye gidince algılıyor. O yüzden NPN almıştım, bir yanlışık yok değil mi? Sinyaline+5 verince yanar mı acaba?

Son düzenleme:
İçinde çıkış veren eleman olarak NPN Transistör var, sensör görünce NPN negatif , PNP ise pozitif çıkış verir,,,

Aynen, bi yanlışlık yok o zaman bende. Bozuk malzemeyi çakmışlar, geldiğinde kablo uçlarından huylanmıştım zaten. Klemense bağlanmış gibi, açık ve buruş buruş idi. Şimdi gel de anlat bozuk olduğunu. sen yaktın deyip çıkacaklar. Başka yerden yenisini alayım.

Teşekkürler ilginize, saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri