Lisansız elektrik üretim tesisi ges

apo2054

Üye
Bi tane ges projemiz var tüketim yeri a parseli tüketim yeri başka bir köyde b parseli aynı dağıtım firmasına bağlı ancak farklı köylerde bu kişi ges sistemi kurabilirmi. Ben çok araştırdım epdk cumhurbaşkanlığı kararlarında farklı ölçüm noktalarında olabilir diyor ama farklı ölçüm noktası derken neyi kastediyor bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim hatta örnekleri varsa çok iyi olur. Bide olmazsa neden olmaz bunu yönetmelikle açıklarsanız mutlu olurum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bi tane ges projemiz var tüketim yeri a parseli tüketim yeri başka bir köyde b parseli aynı dağıtım firmasına bağlı ancak farklı köylerde bu kişi ges sistemi kurabilirmi. Ben çok araştırdım epdk cumhurbaşkanlığı kararlarında farklı ölçüm noktalarında olabilir diyor ama farklı ölçüm noktası derken neyi kastediyor bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim hatta örnekleri varsa çok iyi olur. Bide olmazsa neden olmaz bunu yönetmelikle açıklarsanız mutlu olurum.
Apo2054 Merhabalar;
Aynı dağıtım bölgesi olduğu zaman üretim ile tüketim farklı köy,yada ilde olabilir, santral Çankırı da,tüketim aboneliği Ankara da olabilir.

Kolay Gelsin

Merhabalar,

Binamızın çatısına ges kurmak istiyoruz ancak çatı alanımız küçük olduğundan yeteri kadar paneli çatıya koyamıyoruz. Dolayısı ile koymamız gereken arta kalan diğer panelleri aynı binanın bahçesine koyup çatı ile bahçedeki gücü birleştirerek üretim tesisi kurmak istiyoruz. Bununla alakalı mevzuat var mıdır?

Bi tane Ges projemiz var tüketim yeri a parseli tüketim yeri başka bir köyde b parseli aynı dağıtım firmasına bağlı ancak farklı köylerde bu kişi ges sistemi kurabilirmi.
Geçen hafta çıkan kurul kararı ile artık eskiden aynı dağıtıcı şirket bünyesinde olması gerekli iken tüketim ve dağıtım noktaları artık sınır olmadan tüm ülkede kullanılabilir vaziyette İstanbul tüketim noktası gösterilip Antalyada bir santral kurabilirsiniz. Sınırlama kaldırıldı ancak yine bu kararla birlikte tüketiminizden fazla güçte saha kurmanız halinde tüketim miktarı mahsuplaşılıp fazlası YEKDEM bünyesinde ücretsiz satın alınacak.

Merhabalar,

Binamızın çatısına ges kurmak istiyoruz ancak çatı alanımız küçük olduğundan yeteri kadar paneli çatıya koyamıyoruz. Dolayısı ile koymamız gereken arta kalan diğer panelleri aynı binanın bahçesine koyup çatı ile bahçedeki gücü birleştirerek üretim tesisi kurmak istiyoruz. Bununla alakalı mevzuat var mıdır?
Çatı GES ve arazi GES farklı şeyler. Bahçe arazi GES'e girmiyor. GES yapabilmek için en başta lisanssız üretim için başvuru yapıyorsun ve orada çatıya mı araziye mi gibi sorular var. Yapamazsın diye tahmin ediyorum ama yine de araştırmaya devam et.

Lisanssız kurulum için abonelik göstermek zorundasınız. Fakat aynı abonelikte hem çatı hem arazi
olmuyor diye biliyorum bende. Gelelim aynı tüketim noktası farklı tüketim noktası konusuna. Çektiğiniz
elektrik enerjisine ödediğiniz dağıtım bedeli aynı nokta olursa %50 indirim uygulanmakta. Farklı noktada
indirim uygulanmamaktadır. Ekteki dosyayı bir dağıtım şirketinden almıştım. İnceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• MAHSUP HESABI.XLSX
    12.2 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri