Lion Piller ve 3s bms Devresi Hakkında

tkn96

Üye
Arkadaşlar selam, pek teknik bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.
Laptopum için harici bir batarya yapmaya çalışıyorum. 12v'u 20 volta yükseltmek için uygun bir Voltaj yükseltici modülü sipariş ettim. Şimdi ise 15 adet 18650 Lion pilden şu resimdekinin aynısı bir batarya yapacağım. 3s bms devresi kullanılmış. Bu devreye P+ ve P- üzerinden bir şarj aleti bağlasam pilleri şarj eder mi? Eğer şarj ediyorsa nasıl bir şarj cihazı önerirsiniz?
Yoksa bu batarya yerine 12v 14a bir jel akü kullanmak mı daha mantıklı?
56427

56428

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar selam, pek teknik bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.
Laptopum için harici bir batarya yapmaya çalışıyorum. 12v'u 20 volta yükseltmek için uygun bir Voltaj yükseltici modülü sipariş ettim. Şimdi ise 15 adet 18650 Lion pilden şu resimdekinin aynısı bir batarya yapacağım. 3s bms devresi kullanılmış. Bu devreye P+ ve P- üzerinden bir şarj aleti bağlasam pilleri şarj eder mi? Eğer şarj ediyorsa nasıl bir şarj cihazı önerirsiniz?
Yoksa bu batarya yerine 12v 14a bir jel akü kullanmak mı daha mantıklı?
Ekli dosyayı görüntüle 56427

Ekli dosyayı görüntüle 56428
15 adet pili yenimi aldınız yoksa çıkma hurda pilmi.
Kaliteli 15 pilin fiyatı akü fiyatını çok geçer

15 adet pili yenimi aldınız yoksa çıkma hurda pilmi.
Kaliteli 15 pilin fiyatı akü fiyatını çok geçer

Şu an elimde aynı marka/model 12 tane lion var bunları sıfır almıştım çıkma değil ama 2 yıl oldu biraz kullandım. O yüzden resimdeki batarya için 15 adet Sony vtc6 almayı düşünüyorum. Aslında 1 akü 1de akü şarj cihazı alsam daha ucuza gelecek ama hem laptopu hem de aküyü çantada taşıyacağımı düşününce ağırlık çok artıyor, 12v 14ah akü 4buçuk kilo. Bu batarya ise 750 gram kadar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri