lehim tekniği

yunusx

Katılımcı Üye
kararmış yada oksitlenmiş kablolara lehim tutturmada zorlanıyorum nasıl bir yöntem kullanmam gerekiyor daha kolay lehim yapmak için bizde hareketli kablo çok makina içinde lehimle ek yapmayı tercih ediyorum genelde şimdiden teşekkürler 4lük 6lık kablolar gibi

Son düzenleme:
selam arkadaşım tuz ruhu kullan lehim yapacagın kabloyu tuz ruhuna batır ve sonra lehim past'ı sürerek lehile tertemiz oluyor

erimez değilmi kablo tuz ruhu ile benimde aklıma geldi fakat erir diye çekindim en kısa zamanda denerim +karizma

bizde hareketli kablo çok makina içinde lehimle ek yapmayı tercih ediyorum genelde şimdiden teşekkürler 4lük 6lık kablolar gibi

Bence 4 lük ve 6 Lık kablolara lehim yapma.Ek mufu kullan.Üzerinden geçen akım lehimi eritme ihtimalide var diye düşünüyorum.

hayır arkadaşlar en sağlam yöntem lehimlemektir ekmuf olur fakat lehimlenirse daha sağlıklı olur

Lehim en sağlıklı yöntemdi ama muf kullanıp mufuda lehimlerseniz dahada iyi olur

Oksitlenmiş kaplo uclarını leğimlemek için sönmüş tuzruhu kulanılır .
Sönmüş tuzruhu şu şekilde yapılır.
Kulanılacak tuzruhu cam kavanuz içerisine yarısına kadar konur içerisine çinko parçaları atılır kavanuzdaki tuz ruhu kaynamaya başlar ve kavonuzdan gaz cıkar bir mudet sonra kavonuzdaki cinko erir yok olur çinko erimez hale gelene kadar devam edilir. sarı tuzruhu beyaz renge dönüşür ve bu vaziyete leğim yapmada en iyi sonuç alırsın.
çinko bulamazsan galvenizli saç koyarsın saç ın üzerindeki çinko aynı işi görür.

Oksitlenmiş kaplo uclarını leğimlemek için sönmüş tuzruhu kulanılır .
Sönmüş tuzruhu şu şekilde yapılır.
Kulanılacak tuzruhu cam kavanuz içerisine yarısına kadar konur içerisine çinko parçaları atılır kavanuzdaki tuz ruhu kaynamaya başlar ve kavonuzdan gaz cıkar bir mudet sonra kavonuzdaki cinko erir yok olur çinko erimez hale gelene kadar devam edilir. sarı tuzruhu beyaz renge dönüşür ve bu vaziyete leğim yapmada en iyi sonuç alırsın.
çinko bulamazsan galvenizli saç koyarsın saç ın üzerindeki çinko aynı işi görür.

Bu kadar zahmetli ve tehlikeli bir karışım yerine kaliteli bir lehim pastası daha kullanışlı olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri