Ledli Pano

jacksperov

Üye
Arkadaşlar bizim çalıştığımız fabrikada hava basıncı ve su sıcaklıkları çok önemli ledli bir panoda sistem hava basıncını ve fabrikada içerisinde tesisatta sirkülasyon yapan suyun sıcaklığını ve basıncını o panoda yedi segment şeklinde görmek istiyoruz çünkü kompresör odası ve soğutma sistemleri makinelere çok uzak ve gece vardiyesindede 1 bakımcı var diğer herkez bu sisteme dikkat etmesi için meydanda görünmeli yardımcı olacak arkadaşlar varmı fikir verebilcek şimdiden herkeze teşekürler.

0-10V yada 4-20ma çıkışlı sensörler mevcut bu sensörler ile gerekli basınç ve sıcaklık bilgilerini okuduktan sonra herhangi bir işlemci ile işleyip göstergelere aktarabilirsiniz.Sıcaklık için farklı sensörler mevcut en çok bulunan kullanılan otomasyon projelerinde pt100 vardır direnci ısıya karşı değişen sıcaklık ölçen bir malzemedir.basınç içinde bu tarz sensörler mevcut.Gerisi yazılımla halledilecek şeyler zaten

ben termokupl için değil panayu nasıl çalıştıracağım hakkında bilgi istiyorum

sizin yazdığınız yazıda ben pano yapacağınızı düşündüm ondan dolayı böyle bir açıklamalarda bulundum elinizde mevcut pano var mı? varsa onun bilgilerini resimlerini paylaşın nasıl çalıştıracağınız konusunda tekrar tartışalım.

usta bizde pano yok yani bu bir proje yani bir 2 li segmentle kompresörün basıncını 2. bölümde yine 2 segmentli su sıcaklığını yani bu şekilde segmentlerle hiç işim olmadı o sebepten yardımcı olursan sevinirim...

hocam ben sana ihtiyacın olanları söyledim zaten fakat sen komple hazır bir ürün mü istiyorsun? ben hala o noktayı anlamadım kendin yapmak istiyorsan gerekli şeyleri söyledim

Arkadaşım,

Senin yazdıklarından anladım, sahadaki iki bilgiyi led displayde görmek istiyorsun,

Bunun için,
1- basınç ve sıcaklık sensörleri sahada uygun yere koyman gerekir
2- bu bilgileri bir plcye bağlayıp plcden de seri port veya ethernet üzerinden led displaye aktarabilirsin,

bir kaç tiyo verseniz çok sevinirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,009
Son üye
onur yıldız71

Yeni konular

Geri