Kalorifer Panosu

erdem_ctn

Üye
Arkadaşlar hava ısıtmalı kalorifer var buna kontrol panosu oluşturmak istiyorum varolandan biraz bahsedeyim.Üzerinde 4 tane analog (D1-D2-D3-D4) ve bir adet dijital (D5) olmak üzere 5 tane termostat, iki tane zaman rolesi(Z1-Z2), 3 tane kontaktör,3.5kW sıcak hava iletim motoru, küçük bir tane körük motoru, yaklaşık 1kW kömür süren motor.

Sistem yaklaşık olarak şöyle çalışıyor:
Kazan içi sıcaklık, D2 üst limite geldiğinde sıcak hava üfleme motoru çalışıyor, D1 alt limite geldiğinde duruyor, D3 kazan aşırı ısınırsa sistemi kapatıyor, D4 var ama ne işe yarıyor bende bilmiyorum.

Z1 ile kömürün kazana aktarım süresini, Z2 ile kazana aktarılacak kömürün ne kadar süre de tekrar edileceğini ayarlıyoruz.

D5 mekanın olmasını istediğimiz sıcaklığın altına düşerse yukarıdaki sistemi çalıştıyor.

Elimde olan panodaki termostatları değiştirdikten sonra sistem randumanlı çaşmaz oldu. Bende pano eski diye yenisini kurmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Simülasyonda çizilmiş devre şeması varsa çok iyi olur yanılma payını ve/veya tereddütü ortadan kaldırmış oluruz.
Şimdiden teşekkür ederim..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Buradan GEMO-Gurbuzoglu Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti. bir akıllı röle al hen programlamayı öğrenmiş olursun. Hemde daha kaliteli ve işlevlerini esnek olarak değiştirebileceğin bir kontrol panosu sahibi olursun. Fiyatı gayet uygun (liste fiyatlarına bakma iskonto yaparlar) zaten bunu kullandığında zaman rölelerini almana gerek kalmayacağı için büyük bölümünü kendisi karşılıyor.

Buradan GEMO-Gurbuzoglu Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti. bir akıllı röle al hen programlamayı öğrenmiş olursun. Hemde daha kaliteli ve işlevlerini esnek olarak değiştirebileceğin bir kontrol panosu sahibi olursun. Fiyatı gayet uygun (liste fiyatlarına bakma iskonto yaparlar) zaten bunu kullandığında zaman rölelerini almana gerek kalmayacağı için büyük bölümünü kendisi karşılıyor.

>>>ilginiz için t.erderim.bende zaman röleleri var onlarda sıkıntı yok. Ben sistemin çalışmasını anlamak ve arza oluştuğunda neden kaynaklandığını bilmek ve onarmak(bozulan parçayı değiştirmek) istiyorum.

biz buradan ne kadar bahsetsek cızsekte en nıhayetınde baglantıyı ve ayrları sız yapacagınız ıcın sorun olacaktır sayın erdem_ctn nınde dedıgı gıbı bır akıllı role vasıtası ıle ıstedıgınız devreyı kendınız yapabılırsınız

d4 ün kablolamasını takip ederek hiç sonuca ulaşmayı denedinmi ben şahsen bütün kablolamayı ezberlemeden çözemiyorum üşeniyorum ama gerçekten çözdüğümde yapamadığım devre olmaz evelallah:)

panonun dizaynı çok kötü her yerden kablo geçirmişler. :(

biz buradan ne kadar bahsetsek cızsekte en nıhayetınde baglantıyı ve ayrları sız yapacagınız ıcın sorun olacaktır sayın erdem_ctn nınde dedıgı gıbı bır akıllı role vasıtası ıle ıstedıgınız devreyı kendınız yapabılırsınız
Ne tarz bir bağlatı ve ayardan bahsediyorsunuz biraz açıklar mısınız? Şuan var olan panoda pek bişey yok gibi görünüyor. Ben bunun aynısını yaparım ama ya yapamazsam diye çizim veya bilgilerinizi istiyorum.

Bunlara gerek yok. Bu iş için üretilmiş özel kartlar var. 150 € civarında.

Fumis ALPHA - Combustion controllers for stoves, burners and low power boilers and using pellets, woodchips and firewood |

Kendi yazılımı ile programlıyorsun. Çok basit.

İletişim adresi isterseniz özel mesaj atın.
Bu tarz sistemler var 150 malzeme + 150 masraf olmak üzere 300 tl ye takarız demişlerdi. Ben elimde olanı onarmak istiyorum. T.ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fumis Alpha Türkiyede satılıyor mu acaba yardımcı olabilir misiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri