Led stop yapma

darrk74

Üye
arkadaşLar ben aracım için Led stop yapmak istiyorum internette çok araştırma yaptım ama bide sizden biLgi aLmak istedim nasıL bişey önerirsiniz

şerit ledlerle aracınızın stop yerlerine uygun bir döşeme yapıp stop lambasının gerilimini şerit ledlere bağlayarak aynı anda yanmasını sağlayabilrsiniz mesela. şerit ledlerin gerilimini stop lambasının gerilimi ölçerek ayarlayabilirsiniz.

şerit Led kuLLanmak istemiyorum ben mantar Led iLe tek tek yapmak istiyorum ama uzun ömürLü sağLıkLı bişey istiyorum yardımLarınızı bekLiyorum

efendim. ilk önce stop lambanın ölçüsünü alarak bir baskı devre çıkartmanız lazım. sonra çıkardığınız baskı devreyi lehim ile ledleri lehimleyeceksiniz. sonra eski lambaya giden enerjiyi led grubuna bağlayacaksınız. ancak araç gerilimine dayanamaz ledler. enerji girişine 1k lık bir direnç yerleştirmenizde fayda var diye düşünüyorum. saygılar başarılar.

En sağlıklısı plakete montelisidir. Şeffaf kırmızı ledle yaptığını düşünürsek. 4 tane seri led 12 voltda güzel çalışır. ne akdar kullanacaksan 4+4... diye paralel artırabilirsin. Plaketin ölçüsünü tam yuvaya oturacak şekilde kesersen yerine koyduğunda çok saglam durur.

Mantar led kullanılmaz o iş için... Stop için SMD led kullanacaksın, büyük üreticilerin kullandığı marka Nichia...

Stop lambada kullanılacak SMD led'in power led olduğu nereden çıktı ki? 20mA, 30mA, 60mA ileri yön akımı olan lede power led denmez...

Stop lambada kullanılacak SMD led'in power led olduğu nereden çıktı ki? 20mA, 30mA, 60mA ileri yön akımı olan lede power led denmez...

Eyvallah. Verdiğin markadan yola çıktım. Görsel aramalarda çoğunlukla küçük 1w lık ledleri gördüğüm için yanılmışım.

Forum istatistikleri

Konular
128,370
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri