led projektörler

hakkı35

Üye
çok acil olarak yardımlarınıza ihtiyacım var durum şöyleki
benim kurumumda Cezaevinde şu an 36 adet 150 w metal halide ile 8 adet 400 w metal halide ve 128 adet 125 w cıva buharlı armatürle çatı,bahçe ve dış aydınlatma sağlanmaktadır.
sorun şu biz bunları led armatürler ile değiştirip tasarruf yoluna gideceğiz.ben şimdi hangi tip led armatür kullanmalıyım
1-power led mi
2-high power led mi
3-cob ledmi araştırdım ama kafam baya karıştı
bizim burada bol ışık gerekmektedir.bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var
teşekkürler:confused:

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle aydınlatma ihtiyacınızın ne olduğuna karar vermeniz gerekir.

COB mu? Power led mi? SMD led mi? kullanacağınıza karar vermekten öte armatür verimliliklerini kıyaslamanız gerekir.

Bir firma kalkar size 250W yerine 100W kullanabilirsiniz der, diğer firma gelir 50W kullanabilirsiniz der. (Sadece der)

Aydınlatma bu kavramlardan uzak bir sektördür. Lümen değerleri konuşulur. Bu kadar lümen istiyorum kaç watt ile elde edebilrisiniz diye araştırmak daha mantıklıdır.

Bir yardım ihtiyacınız olursa elimden geldiğince yardımcı olurum

LED armatür yapan firmalar , her ne kadar benim 100W LED projektörüm 400 W kadar ışık veriyor dese de çoğu
hikaye..
400W metal halide konulan yere 150W LED bağlamışlar..İki kat para ödemişler..
Gittim ölçtüm 5-10-15 metrede kesinlikle aynı LÜX ü vermiyor...
Metal Halide 10 metrede E:75 lüx verirken LED projektörden ancak 45 LÜX alabildik..
Firmaya göre değişir , temkinli ve titiz olmak gerekiyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri