Power,Cob ve SMD Led'ler arasındaki Farklar Nelerdir?

apogate

Üye
Led konusunda Tecrübeli arkadaşların mümkünse yardımlarını rica ediyorum.400w lık Metal Helide lambanın vermiş olduğu 38 000 lik lümen ışığı hangi led çeşidinden daha verimli alabilirim.(Power Led,Cob Led,SMD Led) Ve bu 3 tip led türünün birbirlerinden avantaj ve dezavantajları nelerdir.Tavsiye edeceğiniz Led'leri 400w lık metal Helide kasasına yerleştirmek istiyorum,Bunun için led,soğutucu ve sürücüler hangi marka ve değerde olmalıdır.
İşin aslı ,malesef Led piyasası ülkemizde astronomik rakamlarda ,150w'lık Led projektor için 600 TL'den kapı açılıyor,Fakat Ebay ,Alibaba gibi online alışveriş sitelerinde 100W Cob led fiyatının 7 yada 8 Usd civarında olduğunu görüyorum ;4 adet Cob ledleri 30 Usd'ye alırsam, soğutucu ve sürücü ile birlikte 100 doları geçmeyecek 400w'lık bir Led projektöre ;İstanbul gibi Ticaretin merkezi sayılan yerde 150W'lığına 600-700 tl vermek pek ekonomik görünmüyor.

Öğrenmek istediğim ikinci konuda ;herbir Led projektöre 1 sürücü monte etmek yerine ,Projektörleri 10'arlı gruplara bölerek 10 adedi için tek trafodan beslemek mümkünmüdür ve ortalama 100 metrede ne kadar gerilim kaybı olur?

Veya 40 adet Projektörü ,benim anlattığım gibi yapabilecek ve uygun fiyat verebileceklerin Tekliflerinide alabilirim.Bilgi paylaşım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: mau
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri