led aydınlatma yardım

merhabalar ben dükkana yaklaşık 30 metre kadar şerit led çektim ve elimde de bir bilgisayar poweri var güç kaynağı olarak bu poweri kullansam herhangi bir sorun olurmu. yada beslemeyi powerla yapmak için ne yapmak gerekiyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
led ürün satan arkadaşlar elektronikçi arkadaşlar bu işle uğraşan arkadaşlar bilgi verecek kimse yokmu

Sn.tekkisilikhayat
Şerit ledlerin değişik versiyonları bulunmakta bu nedenle net bir şey söyleyemeyiz.En iyisi pensampermetre ile ölçüm yapın veya ürünü aldığınız yere danışın.

arkadaşım kullansan power supply bir sorun olmaz ama power supply wattı yüksek olsun 200w üstü falan kolay gelsin

Bilgisayarın power supply (güç kaynağı) si ile bu işi yaparsın...Hemde problemsiz...Ama 1-2 aşamayı halletmen lazım...Bilgisayarın güç kaynağı bilgisayara bağlı değilken yani dısarda boştayken çalışmaz...ilk önce bunun nasıl çalıştırılacağını anlatacam...Power Supply(güçkaynağı) üzerinde yapılacak bağlantı aşağıdaki resimdedir...

ATX-Power-Supply-Connector.jpg

Şimdi power supply mizin fanı çalışmıştır zaten Bunun çıkışlarından SARI (+12V) tur... Sen SARI dan + Artıyı al siyahların herhangi birindende - eksiyi al sistemini çalıştır...kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri